| smecherita_4821 a întrebat:

Trec in clasa a 9. si as vrea ca dupa orele de la scoala sa-mi pot gasi un loc de munca. ce as putea faca sa am timp si de invatat?

2 răspunsuri:
| alexoprondrina a răspuns:

Propun ca primul an de liceu sa ti-l ocupi invatand
Oricum un loc simplu de munca ar fi reprezentant avon
Sau reprezentant orice firma de cosmetica. ca nu te muncesti prea mult si poti sa-ti faci treaba chiar in timpul scolii.
Pai bafta la liceu!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ceea ce vrei tu e cam greu si imposibil de realizat pentru ca nu prea sunt angajatori ce sa te angajeze pe tine tinand cont de varsta ta, ca e scoala, orele putine in care ai putea muncii propriu zis.Mai bine cat e scoala mergi la scoala ca tot omu si tinete de ea, invata si fa ce se face la scoala si eventual in vacanta de vara incearca sa iti gasesti ceva sezonier.Altfel cam greu daca nu chiar imposibil.