| punkbuster9988 a întrebat:

Trec printr o perioada mai grea in care sunt in general trist, speriat si confuz.Se spune ca persoana care ar putea sa ti fie alaturi, sa te iubeasca si sa te aprecieze apare in viata ta cand te astepti mai putin.N ar fi mai corect sa apara atunci cand ai mare nevoie de ea?

Răspuns Câştigător
| Lyndsey a răspuns:

Sincera sa fiu asa sunt si eu. Exista probleme in familie si asta ma slabeste psihic, dar incerc sa ma mentin. Eu am ales sa fiu pe cont propriu. Iti recomand si tie asta, deoarece cand vei reusi sau castiga ceva, satisfactia va fi de un nivel maxim.
La o anumita varsta, cand in jur toti au prietene si prieteni( vorbim de cei asa zisi "populari") ne simtim mai singuri ca niciodata. Nu dispera! Pana la varsta mea nu am intalnit prieteni adevarati. Eu cred ca tu tanjesti si ai nevoie sa ai o prietenea/ iubita. Acest lucru nu e rau, insa nu o lasa sa se bage adanc in sufletul tau, deoarece nu intotdeauna mangaie ranile, ci le si agraveaza uneori. Trebuie sa fii atent, sa iti alegi prietena cu inteligenta, nu cu sete de iubire. Si eu astept de un an ca o persoana sa faca un pas spre mine, insa cred ca lipsa de curaj isi face simtita prezenta. Eu iti recomand sa citesti cateva carti straine, sa te uiti la niste filme si sa astepti scoala. Uita-te la prietenii tai: ei rad, dar sunt tristi. Le lipseste o parte necesara din moralitate.

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Toti am trecut prin perioade de genu, si probabil vom mai trece.
Asta e viata, si suisuri si coborasiuri.
Nu dispera si nu mai fi asa pesimist, acea persoana va aparea in viata ta.
Toate la timpu lor.
O zi buna!

| TurteX a răspuns:

Ea vine atunci cand trebuie...nu trebuie nici sa o cauti sau sa disperi...stai calmhappy

| Neverwas a răspuns:

Daca s-ar intampla asta, atunci viata nu ar mai fi viata.
Nu vreau sa te demoralizez de tot, dar lucrurile bune nu prea vin atunci cand ai nevoie de ele.Pur si simplu asa se intampla...
Dar e posibil sa ma insel, si tu sa fii printre cei norocosi. Cine stie?

| ILoveWeekends a răspuns:

Aceasta persoana speciala va intra in viata ta, indiferent daca esti fericit sau ai probleme. Totul face parte din destin. Nimic nu e intamplator, nici daca stai in banca cu un coleg obisnuit la scoala. Incearca sa gasesti acea persoana... poate a intrat deja in viata ta dar nu ai fost atent sau poate nu i-ai acordat atentia cuvenita.