| Bombaaa a întrebat:

Trec printr-o situatie foarte trista. Mi-am pierdut increderea in mine, m-am despartit de prietena, nici amicul meu cel mai bun nu ma intelege. Nu imi mai vad rostul in viata, m-am apucat de fumat. Din baiatul care facea fata tuturor provocarilor, discutam cu orice fata, ma simt cel mai ratat om.

Ce s-a intamplat cu mine? toti sunt cu "curul" in sus

4 răspunsuri:
| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Take it easy.Stii,cand s-a despartit prietenul meu de mine si eu ma simteam la fel.Trista,dezolata,singura,abandonata.Am dus-o asa vreo luna, apoi mi-am dat seama ca nu merita.Crede-ma.Uite ce e:fete sunt o gramada pe lume,prieteni la fel.Dar orice ar fi,nu trebuie sa te lasi doborat pentru ca asta e viata! Si cu suisuri si cu coborasuri! Toti am trecut prin momente asemanatoare cu ale tale,sa fii sigur de asta.
Fa ce iti place, distreaza-te si nu fii depresiv!
Adica ce, la orice mic obstacol te dai batut? Fii barbat!

Iar de fumat eu zic sa te lasi ca asta agraveaza situatia.E doar u n sfat.Concentreaza-te pe altcevawinking. Daca esti la scoala, socializeaza cat mai mult acolo, fii ca inainte!
Bafta.

| happyendings a răspuns:

Daca te simti aiurea nu inseamna ca trebuie sa faci lucruri in care-ti 'gasesti linistea' ca fumatul.nu faci decat sa faci rau corpului.dedica mai mult timp lucrurilor care te fac fericit; hobby-urile, excursiile de unul singur sau cu parintii.fa ceva in natura sau scrie ce ti se intampla intr-un jurnal.s-a dovedit stiintific ca ajutahappy

| Butterfly928 a răspuns:

Nu ei s-au schimbat ci tu pentru ca esti altfel. Poate prietena sau amicul tau nu accepta faptul schimbarii tale si ar trebui sa vorbesti cu amanadoi sa vezi ce ii deranjeaza la tine si sa stii ca intotdeauna exista un rost in viata pentru ca fiecare il are pe al lui. Dar o varianta de ''mai in zilele noastre'' despre prietena si amicul tau este ca poate nu mai vorbesc cu tine pentru ca s-au ''cuplat''' unul cu altul. big grin Bafta.

| lucia21 a răspuns:

Pai nu trebuia sa dai fuga la tigari. Incearca sa te lasi de fumat. Si cauta mai bine un prieten dispus sa te ajute si sa fie alaturi de tine, si de ce nu poate o noua prietenasmug. Bafta si gandeste pozitiv, nu te da batut dupa primul obstacol. Sti cum e mereu ai parte de urcusuri si coborasuri, important e ca atunci cand cazi sa faci tot ce poti ca sa te ridici. O seara buna:*!