Tu ce farsa i-ai face unui profesor?

Pentru ca ne apropiem cu pasi repezi de vacanta de vara si multi sunt pe cale sa lase examenele in urma, iti propunem un exercitiu de imaginatie: ce farsa ai face unui profesor (fara sa te alegi cu puncte in minus la purtare sau vreo exmatriculare).

Ca punct de plecare, uite ce idee au avut elevii unui liceu din SUA: au angajat niste mariachi care sa-l urmareasca pe director o zi intreaga :)

14 răspunsuri:
| cryssu2008 a răspuns:

I-as pune praf de scarpinat pe haina, mai ales daca o da jos dupa el - sau as incerca sa i-l pun pe haine. Se gaseste o modalitate laughing)

| dragosbogdan001 a răspuns:

Odata, cand era Haloween, copii mici care fac la noi in clasa dimineata au adus niste dovleci si i-au taiat sa aiba fete cum cred ca ati mai vazut pe la televizor (stiti voi, dovleci cu ochi si dinti). In ziua aia noi aveam ore pana la ora 19:00. Pe la ora 18:00 terminam ora de sport. Era deja intuneric. Am venit primul, eu si cu un coleg. El isi pune pe fata un dovleac, eu sting lumina, si... 15/20 elevi s-au speriat (restul nu ne-au vazut), la care se mai adauga femeia de servici (care era sa fuga laughing ) si domnul profesor de tehnologie. A fost tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-as pune cianura in mancare.

| SabinaQueen a răspuns:

Superglue pe scaun si praf de scarpinat pe haine.

| Happyjump a răspuns:

M-as deghiza in fantoma

| horansgang a răspuns:

I-aş spune o chestie din acelea care când te aşezi, se aude ca un pârţ rolling on the floor şi cred că ar muri de ruşine.

Sau l-aş lipi de scaun, şi după ce sunt sigură că e lipit, mă duc să scriu pe tablă ''ai luat ţeapă!''

| Ammizzu a răspuns:

I-as pune supeglue pe scaun.
I-as baga pe toba de esapament a masini un cartof.

| Marily1997 a răspuns:

As pune super clei pe scaunul profului de chinezabig grin!

| MymyMihaela a răspuns:

Nu as spune chiar o farsa. laughing) Din punctul meu de vedere...Eu la anul' incep a 8-a si pe la sfarsitul anului am in plan sa ii dau profului de geografie (l-am urat, il urasc si il voi ura), doua flori si o scrisoare pe care sa scrie mare "MOARTE USOARA". laughing)) Eventual, ca si farse le poti folosi pe urmatoarele: apa pe scaun, ii spargi o roata de la masina (noi i-am spart profei de religie rotile de la bicicleta, da, da venea la scoala cu bicicleta. rolling on the floor)) ), sa chiuliti TOTI de la orele respectivului profesor (asa faceam noi la geografie si chimie), sa nu va aduceti cartile la ore (TOTI)...Ehh, si nu mai stiu. laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru MymyMihaela):

Gluma cu "moarte usoara" si cea cu spartul rotii de la masina sunt cele mai proaste pe care le-am auzit.

| CrissNico a răspuns (pentru MymyMihaela):

Nu esti sanatoasa i-ai spart rotile la femeie laughing BRAVOO rolling on the floorSunt MANDRA de tine laughing Tot respectullaughingSerios esti tare nostimalaughing

| MymyMihaela a răspuns (pentru CrissNico):

A fost o treaba organizata. laughing)) Aveam oameni care tineau de 6. laughing)

| CrissNico a răspuns (pentru MymyMihaela):

laughing Chiar tare, si noi eram cea mai neastamparata clasa din generala de cand am inceput si pana am terminat, dar de profesori nu ne legamlaughing in rest era crima si pedeapsa laughing

| Ciggaretto a răspuns:

Ias pune cuie pe scaun ascunse de un cearcaf de culoarea scaunului

| Mateaş_Ionuţ_Daniel_1992 a răspuns:

Sunt curios, ce ar zice un profesor daca ar vedea aceste raspunsuri?

| BlooStriker a răspuns:

Vad ca deocamdata aveti numai glume,, proaste'' sau de gradinita... Astept sa vad ce mai postati.

| Maryzzz a răspuns:

Noi i-am facut o farsa profesoarei de Spaniola. Dumneaei ne pusese un cd cu o conversatie in spaniola si trebuia sa traducem, ei bine noi toti ne-am facut ca nu auzim casetofonul de loc! laughing foarte amuzant pentru ca dumneaei chiar ne-a crezut si daduse casetofonul la maxim crezand tare ca noi toti am surzit

| danutadraguta a răspuns:

Nu stiu sigur dar las lipi de scaun