| gaby_1815 a întrebat:

Tu ce ti-ai lua la tine in excursie 2 zile pe un munte la altitudine mai mare de 1700m inj cazul in care esti fata? imi trebuie raspunsul rapid si complet... funda+vot cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| kate68 a răspuns:

Un rucsac cu un strugurel ( daca ai buzele sensibile ), apa plata, binoclu, haine sport. maneca scurta si pantaloni trei sferturi/scurti, pij.(LOL).
Banuiesc ca o sa mergi pe undeva si iti iei sa mananci. adica's 2 zile... nu poti sa-ti iei mancare sa expire in rucsac, un aparat foto, telefon,in picioare poti sa-ti iei sandale(sport, comod, recomand cu piciorul gol) si ultimul lucru ar mai fi un caietel mic pentru schita... desen - adica esti pe munte, sus de tot, o priveliste superba + un creion si o guma.

Sper sa te distrezi!
Bafta!

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Păi echipament corespunzător pentru munte, încălțăminte adecvată, tricouri, o geacă groasă impermeabilă care să aibă glugă, pulovere, șervețele demachiante, cremă cu factor de protecție solară, ochelari de soare și un rucsac de dimensiuni medii. Nu în ultimul rând un telefon mobil care să aibă în permaneță bateria încărcată, o lanternă, baterii de rezervă, o brichetă.
Vacanță plăcută!

| XxDariaxX a răspuns:

Eu in locul tau mi-as lua haine groase,ghete,telefonul mobil,ceva de rontait,ciocolata calda la plic, bani, un sac de dormit si mai multe dar restul cred ca le stii si tu... :*

| kate68 a răspuns:

+ perie... sau ceva pentru par(in cazul parului lung)