| DyaBeiib98 a întrebat:

Tu cum te simti atunci cand esti indragostit?
Cel mai frumos raspuns primeste funda happy

Răspuns Câştigător
| claustrofob a răspuns:

Cand esti indragostit/a nu prea poti definii cu exactitate tot ceea ce simti. Cred ca simti un "amalgam" de "lucruri"... Sunt fericita, am mai tot timpul un zambet tamp pe fata si ma gandesc tot la acea persoana(oare ce face, cum sa fac sa ma indrageasca mai mult), totul parca se transforma in bine in jurul meu...E o senzatie, care uneori imi da batai de cap, dar e o senzatie frumoasa, o senzatie fireasca fiecarui omhappy:X

5 răspunsuri:
| StoicaAndi a răspuns:

Eu nu m-am indragostit niciodata cu adevarat.Doar am auzit asta de la un prieten.

Cand esti indragostit lasi toate planurile, toate chestiile care trebuie sa le faci ca sa dai un apel de 5 minute,ai face orice ca sa o suni, sa vorbesti cu ea

Este o senzatie de plutire, de liniste, parca esti in rai.

La mine nu a fost asa, nu prea pot sa gasesc cum vreau eu.

Sper sa iti gasesti dragostea

NUMAI BINE.

| kteichd a răspuns:

Euforic happy

| ceaiuldetei a răspuns:

Dragostea este benzina omenirii. Fără ea, moare tot - chiar dacă încă ești în viață. Iubirea e cel mai frumos sentiment lăsat aici pe Pământ.

Printre altele, e vorba de atracția chimică dintre doi oameni.

Sunt oameni care să înrăiesc din cauza faptului că au fost răniți și nu știu să învețe din trecut sau din greșeli și fac rău la rândul lor - cândva, iubind.

Privește totul cu bunătate și fii suflet lângă suflet, chiar dacă frigiderul se întâmplă să fie mai gol, primești susținere, sfaturi și sprijin, alături de omul de lângă tine.

Mulți nu se mai încred în dragoste, mulți o resping, mulți o caută.

Probabil adevărul e undeva la mijloc. Fiecare alege partea în care se regăsește, acum sau mai târziu.

Nu lăsa ca durerile, supărările, frustrările și violențele de care ai avut parte, să te transforme în ceea ce nu ești dat să fii.

Ești dat să iubești, să fii bun, să înveți, să lupți, să plângi, să zâmbești, să evoluezi. Fiecare poate să aleagă ceea ce îl face să se simtă mai bine, mai uman, mai frumos, mai liniștit, mai apreciat, mai iubit și așa mai departe.

Să îți fie cu folos.

| SebylVane1890 a răspuns:

Din pacata pentru mine pana acum inca nu am simtit cum e sa te indragostesti cu ADEVARAT crying(

| GabyGabytzzu1999 a răspuns:

E o senzatie care te face sa plutesti efectiv, totul ti se pare( aproape) roz. E frumos, dar trebuie sa ai grija sa nu te cuprinda cu adevarat si sa-ti blocheze celelalte simturi ale gandirii cum ar fi ratiunea. Dragostea este un sentiment, o traire ce o savurezi intens si cu sau fara placere, dar nu uita. ai grija!
Sper ca ti-am fost de folos.