| DeyutzaDanutza a întrebat:

Uite nu prea stiu ce sa zic, el ma place sau nu?
Imi place de un baiat e pe aceeasi clasa cu mine doar ca suntem diferiti, adica el B eu A.Intelegeti, nu?
Toata clasa imi zice ca ma potrivesc cu el, dar nu stie nimeni ca il plac.
Cea mai buna rpietena amea zice ca si el ma place, iar acum saptamana aceasta a avut loc unmic accident.
~I-am dat din greseala cu bulgarele de zapada in fata, iar el a crezut ca i-a dat un baiat si a inceput sa injure ca prostul, iar dupa m-am dus la elsi mi-am cerut scuze si a zis ca nu moare el din asta.~
E cumva semn ca ma place?
Dau Funda raspusnului caremi se pare potrivit.Doresc si justificari.

Răspuns Câştigător
| ILoveTacos a răspuns:

Accidentul arata ca te cam place,dar uite ce poti sa faci ca sa fii sigura:

Roaga un prieten de-al lui sa vorbeasca despre fetele din clasa ta cu el,si vezi daca o sa-i spuna ceva despre tine.

Stai langa el,asculta-i glumele, ajuta-l la teme sau roaga-l sa te ajute. Daca e fericit cand il rogi sa stea cu tine si daca accepta repede, inseamna ca te place.

Nu il presa, daca vrei sa-i vorbesti despre asta, nu baga toata clasa in discutie.Este foarte probabil ca el sa fie enervat atunci cand intreaga clasa vorbeste despre voi doi, tineti totul in particular.

Daca semnele sunt evidente, invita-l la film, in parc sau in oras. Daca nu vrei sa mergi singura, mai invita un cuplu sa mearga cu voi la film.

Succes!

| DeyutzaDanutza explică (pentru ILoveTacos):

Ai funda din partea mea. Apreciez efortul tuturor si va multumesc.
Vreau sa te intreb ceva, daca tot zici de faza aia ~sa rog un prieten sa vorbeasca despre asta~... AM iesit odata afara, cand inca nu il placea si mi-au zis baietii cu care m iesit ca ela zis "Toate fetele din A ma plac inclusiv eu".E normal, adica totusi? De ce inclusiv eu?

| ILoveTacos a răspuns (pentru DeyutzaDanutza):

Daca a spus :"Toate fetele din A ma plac, inclusiv'x'", inseamna ca probabil te place, de asta a evidentiat faptul ca inclusiv tu il placi, te-a diferentiat de celelalte fete.Inseamna ca ai avut un oarecare impact asupra lui, si eu presupun din cele ce ai spus mai sus ca impactul a fost unul bun.Deci da, e normal!

Merci pentru funda, si succes in continuare! happy

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E un semn ca te place, daca nu te placea cred ca iti vorbea urat si cu indiferenta atunci cand i-ai dat cu bulgarele de zapada in fata

| Nastia a răspuns:

Te place! e sigur.

| PatyKan a răspuns:

Eh, nu te poti lua doar dupa asta. Poate era doar politicos sau poate chiar te place. Priveste situatia in ansamblu. De obicei, da semne ca te-ar placea? Exista anumite gesturi care tradeaza un om indragostit. [il surprinzi privindu-te, iti zambeste intr-un fel anume, incearca sa fie mereu prin preajma ta...[sunt cateva articole pe net destul de utile]
Depinde si de felul lui de a fi. poate e mai timid sau din contra sociabil...
Deci sfatul meu e sa il "analizezi", sa iti dai seama [intr-o oarecare masura, pentru ca nu vei reusi sa il "descifrezi" 100%] ce sentimente are pentru tine. happy

| DeyutzaDanutza explică (pentru PatyKan):

Pai prietenele mele, cu care ies in pauza l-au surprins uitandu-se la mine, in timpul pauzelor.
Lunea avem ore pana la 1, iar ei pana la 12 si vine la noi in clasa la ora de Franceza, si din nou imi zic colegeleca s-a uitat la mine.