| IubesteEa a întrebat:

Un baiat daca si-ar bate joc de tine, te-ar apara, ar mai vrea sa fie cu tine, ar bate pe toti care se ia de tine, ti-ar zambi, se uita insistent la tine, iti cere sfaturi, iti da sfaturi asa ar face un baiat daca si-ar bate joc de tine? si de ce ar spune la toata lume ca isi bate joc de tine? daca nu e asa, adica nu si-a batut joc de tine si te-a iubit si spune la lume ca nu te-a iubit si de fapt tie si prietenei tale ti-a spus ca te-a iubit cum sa comporta un baiat daca si-ar bate joc de tine ar face ce am spus eu mai sus te apara sau mai multe dau funda la raspunsul cel mai sincer!:* mersi asta e in cazul meu si as vrea sa stiu daca m-a iubit vreodata ca ieri l-am pus pe prietenul lui sa il intrebe si a zis ca nu m-a iubit niciodata si la prietena mea cea mai buna ca inca ma iubeste si inainte de a fi cu el, el a renuntat la colega mea de a fi cu mine vreau sa stiu de ce a facut asta? si daca un baiat si-ar bate joc de o fata cum ar reactiona ar fi cu ea? voi ce spuneti m-a iubit sau nu dau funda?:d

Răspuns Câştigător
| underground05 a răspuns:

Hei ti, am mai raspuns si la intrebarile de inainte tot despre asta.de ce nu incerci sa vb cu el uite iti dau un sfat nu merita sa ai incredere in nimeni nici in cea mai buna prietena a ta ca de fapt cei care iti vor raul nu sunt decat pers care te cunosc destul d bine. de ce nu puteti fi doar voi 2 fara prieteni fara nimic,cea mai buna modalitate sa afli c a simtit pentru tine e sa vb cu el preia tu controlul nu are d c sa iti fie teama sau rusine, daca intr-adevar tu il placi si vrei sa fiti impreuna vb cu el invita, l la o plimbare si intreaba.l pur si simplu c isi doreste el d la tine c a fost intre voi dc s-a terminat? chestii de genul discutati liber.si ai incredere in mine ca daca el te apara,se uita insistent la tine iti zambeste, sigur te place dar ii este rusine sa o recunoasca.pur si simplu este timid sau poate ii este teama ca tu sa nu razi d el, sa nu il consideri ridicol.si probabil d asta zice unora ca nu i,a placut d tine dar la cei care tin legatura cu tine le zice ca da, ii este teama adica vrea ca tu sa stii ca el a tinut la tine dar tot odata ii este rusine de tine. ceea c face mai usoara implicarea ta adica ce te, am sfatuit eu sa faci(sa vb deschis cu el sa preiei controlul). uite fa ce ti.am zis eu si imi poti lasa un mesaj sa imi zici c sa mai intamplat si vedem impreuna c e de facut! bafta pup

2 răspunsuri:
| IoanaCristina02 a răspuns:

Sincer am si eu o poveste la fel.
Un baiat super frumos care statea doar cu prieteni si isi batea joc de toti nu vorbea cu mine si eu nu aveam nici o traba cu el s-a trezit dintr-o data ca ii place de mine imi spune urata mea imi spune ca sunt frumoasa si parte cea mai proasta e ca si mie imi place de el tot timpu ma gandesc la el si cand il vad pe strada simt ca mor.
Era mai usor inainte cand ii spuneam doar ceau si plecam da acum nu stiu ce sa fac

| underground05 a răspuns:

A da si inca ceva nu mai pune la suflet ce zice gura lumii fiecare isi da cu parerea dupa cum inteleg ei lucrurile asa cum ti, am mai zis vb cu el deschis poate asta asteapta si el d la tine poate asteapa sa faci tu primul pas poate ca tu n u i, ai demonstrat ca tii la el si ii este teama ca tu nu il placi nu stiu c sa zic. daca se rezolva incercati sa fiti numai voi 2 si sa nu mai tineti cont de ce zic altii! si din cate mi, ai zis tu cred ca te place nu asa se comporta un baiat cand isi bate joc! eu am un prieten mai dificil si studiez comportamentul baietilor de mult timp doar ca sa stiu cum sa ma comport cu el si crede.ma ca avem impreuna 1 an si 4 luni si in tot acest timp am ajuns sa stiu f multe despre baieti c gandesc cum se comporta in anumite situatii! daca vrei lasa.mi un mesaj si zi.mi c sa mai intamplat si iti pot zic e c e in mintea lui! sau c gandeste el in functie de cum se comporta! pup