| NatashKa a întrebat:

Un baiat place o fata de 5 luni de zile. iar aceasta a obsearvat acest lucru. dar baiatul e prea timid pentru a spune ceva. iar fata de asemenea il place. ce ar trebui sa faca?

Răspuns Câştigător
| Nirvana a răspuns:

Daca fata il place cu adevarat si isi doreste o relatie cu baiatul respectiv trebuie sa ia ea initiativa. De ce nu? Tipul daca o place asa cum zici va lasa la o parte timiditatea vazand ca cea pe care o place l-a abordat. Poate ca tipul a suferit deceptii in dragoste si de aceea este mai rezervat cu dezvaluirea sentimentelor. Daca tipa il place eu zic ca trebuie sa il abordeze ea.

3 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

Sa depaseasca timiditatea si sa o invite in oras la un suc, prajitura, plimbare in parc. Daca e adevarat ca si ea il place se va forma o frumoasa poveste de dragoste. Nu are rost sa pierzi o tipa care iti place doar pentru ca esti timid. Fi sigur ca nu o sa faca ea primul pas, asteapta sa il faci tu. Deci, ce mai astepti?

| Jack_1562 a răspuns:

Incearca sa te bagi cat mai mult in seama cu el, de ex:"da-mi si mie id-ul tau de messenger, etc", asa va capata curaj si o sa iti zica ce simte.Merita incercat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cineva sa ii zica baiatului sa se deschida, sa ii zica fetei ceea ce simte, iar daca nu merge, ar fi cam aiurea dar poate functiona, fata sa ii spuna baiatului happy Succeswinking