| ralucaralu a întrebat:

Un coleg nu ma suporta si cam face misto de mine si ma vorbeste pe la spate. Din pacate, are cam multa influenta asupra celorlalti colegi pentru ca e genul de smecheras cu gura mare. Ce pot sa fac sa demonstrez ca nu sunt cum spune el si sa nu par slaba ca ii permit sa faca misto de mine? Vreau sa il fac sa inceteze, pentru ca cu ignoratul nu merge.

1 răspuns:
| Sabyynna a răspuns:

Intra putin mai tare in el. Gaseste ceva cu care sa il santajezi sau pur si simplu da o replica la tot ce zice. Daca nu merge exista planul B. Razi si u de tine...ii dai dreptate si cand va vedea ca nu poate sa te afecteze cat de putin va termina... Pentru ca face asta doar ca sa te doara pe tine(stiu cum e pentru ca am fost intr-o situatie asemanatoare).