| Dania_3548 a întrebat:

Un mesaj pentru cele care vor sa faca avort:

Eu nu pot sa va spun prea multe, dar aceasta melodie da:

http://www.youtube.com/watch?v=D50PraChudE

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Asta e genul de melodie pe care o asculti odata si iti e suficient pentru toata viata
Nu ca m-ar afecta pe mine, ca eu nu as face asa ceva nicicand, dar tu daca ai avea 14 ani si ai rmane gravida ai pastra copilul?
Ti-ai distruge tot viitorul, si parintii tai nu ar fi de-acord, desi tu stii ca ii iei aripile unui ingeras.
Nu te-ar durea si mai tare ascultand melodia asta?

| Vizitiul a răspuns:

Mda! Si eu am postat aceasta piesa la una dintre postarile mele. Cred ca era vorba de cariera si nastere. Adica, mai bine faci avort daca nu ai potenta meteriala pentru a-i oferi conditii prielnice de viata acelui suflet. Eu nu am fost de acord cu asa ceva, ba mai mult, am primit si nefolositor. Am zis ca nu are rost sa mai intru in polemica si am incetat la un moment dat. Dar tot la opinia mea am ramas. Sunt de parere ca avortul nu trebuie incurajat niciodata, nici atunci cand nu ai posibilitate materiala. Un copil nu are nevoie de vila cu piscina pentru a creste. Cred ca o bucatica de paine si o ciorba chioara rezolva problema. Nu pozitia sociala ridica omul in societate, ci dragostea si sfaturile primite acasa. Vreau sa spun ca, nu omul conteaza, ci sufletul sau. Bine, e parerea mea. Nu rupi aripile unui ingeras pentru ca n-ai tu o bucata de paine. Crede-ma, cand vine pe lume un copil, scoti acea bucata de paine si din piatra seaca. "Da-i omului ce are nevoie, nu ce-ti cere."
Cand ne dorim ceva dispensabil vietii, iti spun ca este moft. Si mai spun ca, fara mofturi am fi mai sanatosi, mai oameni...

| bd a răspuns:

Uite care e faza... nici eu nu sutin avorul numai ca nu ar trebui sa judecam persoanele daca nu le stim motivele...

| Dania_3548 explică:

JustLOVE, gabytzza, nu am pus o intrebare. Si ar trebui sa nu mai faceti voi pe interesantii.winking Si cupcake, ai dreptate, in unele cazuri chiar este nevoie de avort, desi nu este bine. Eu nu judec pe nimeni, eu m-am referit la caz in general.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si unde e intrebarea?
Mi-e dor de site-ul TPU de la inceput, unde intr-adevar oamenii cereau ajutor si erau ajutati.