| xbox360 a întrebat:

Un remediu pentru plictiseala? ce pot face acasa in afara de pc, filme, jocuri, muzica?

9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Să citeşti, dacă găseşti o carte bună te asigur că nu te mai plictiseşti! Baftă!

| Bianca_3626 a răspuns:

Pai ai putea sa iesi afr cu prieteniii.Sa te duci intr-un parc.Sa dansezi.Sa citesti(iti recomand de paulo coelho-11 minute si Veronica se hot sa moara). sa pictezi.Probeaza hainele, Daca ai catel sau alt animal joaca-te cu el(eu asta fac, ies afr cu cateluu).
Succes si distractie placuta.

| cornel a răspuns:

Sa iesi afara

| gabryel a răspuns:

Citeste o carte, sau daca nu esti genul, fa rebusuri, sau joaca-te remi cu cineva.

| Marcelino a răspuns:

Bicicleta, role, sportul preferat.

| ServanaAtoni a răspuns:

Citit, desenat, dansat.
mergi in natura, mediteaza asupra vietii sau asupra ce vrei tu.
fa poze la copaci, insecte, nori.
canta, fa ordine prin camera, fa o cusca noua pentru caine(daca ai), ingrijeste-l, mergi in vizita la bunici.sau alte rude.
incearca sa scrii poezi, fa-ti un album nou cu poze(facute de tine), fa o prajitura sau incearca o retetahee heear fi distractiv sa faci asta cu niste prieteni.

| Rares95 a răspuns:

Poti crea tu ceva.Eu cand is plictisit fac tot felul' de avioane din hartie sau.inventezi u ceva manualhee heestiu eu... poti pur si simplu sa dormihee hee. nu exista asa ceva, chiar sa nu ai ce face.gasesti u ceva pe la televizor. uite-te pe discovery, acolo is ft multe care chiar nu-s plictisitoarehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un film bun, muzica si discuta cu prietenii. In unele cazuri, te plictisesti si de acestea. Eu caut pe google imagini cu persoanjele din desene animate si le desenezbig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.mini-games.ro