| Ramonaaaa a întrebat:

Un tip de la un magazin ne'a vazut pe mine si pe prietenul meu imbratisati. El i'a spus lui tata ca prietenul meu fumeaza, se drogheaza.Este adevarat dar el nu m'a incurajat niciodata sa fac asta ba chiar mi-a interzis si mi-a spus ca vrea sa ma "protejeze"de astfel de lucruri.
Dar tata crede altceva si acum nu mai ma lasa sa ies. Ce sa fac ca sa'i recastig increderea?

4 răspunsuri:
| Bianca_3626 a răspuns:

Daca l-ai iubi nu l-ai mai lasa sa umble cu droguri. Ajuta-l sa se schimbe.Sa nu se mai drogheze si sa nu mai fumeze.Arata-i tatalui tau ca se poate schimba. Fa-l sa inteleaga ca-l iubesti, si promite-i ca vei incerca sa il schimbi.Asta zic eu...

| Zmeura a răspuns:

Nu stiu dar promit ca o sa ma gandesc la un raspuns pentru tine

| multimoak a răspuns:

Nu stiu ce sa=i faci tatalui tau, dar stiu ce sa-i faci prietenului tau! Un scandal imens : uite? S-a dus totul de rapa! Tu si drogurile tale, acum nu mai putem fi impreuna crying Niste crize si-i mai spui ca te vei impaca cu el, atunci cand prietenul tau ii va castiga increderea tatalui tau.Si transmite-i sa se lase smug din partea mea smugsmug

| loveaholic a răspuns:

Arata-i tatalui tau cat esti de deprimata fara el, fa-le cunostinta