| xGyAx a întrebat:

Un vanator ajunge intr-o padure intunecata. II de face frica. Ce aprinde prima data?: Focul, chibritul sau lampasul? fundita LA RASPUNSUL CORECT

Răspuns Câştigător
| Kira9747 a răspuns:

Chibritul, cred.hee hee

5 răspunsuri:
| EuILSustinePeCristi202 a răspuns:

Chibritul pentru ca nu ai cum aprinde lampasul fara foc sau chibrit

| VeVeriţaa a răspuns:

Eu aş scăpăra chibritul, de la a cărui flacără aş aprinde nişte vreascuri şi lampa. Nu ştiu ce ai face tu. Chiar, tu cu ce ai începe?

| VeVeriţaa a răspuns:

Da, îşi aprinde o ţigară de la bricheta de care cu mare mândrie(o primise-n dar de ziua lui de la copii) nu se despărţea, aşa că nu i-a mai trebuit chibrit.
Când a zărit mica vietate, a apasat pe trăgaci, dar fiind deja ameţit, a ratat tinta. Mergând bezmetic prin pădure, a ajuns la casa bunicuţei, care, dupa cum se ştie, mancase un lup. Când l-a zărit, mic şi rotofei, bunica l-a ademenit în casă şi l-a degustat la cină.
Morala: când confunzi animalele între ele, rişti să fii consumat la cină. Mulţumesc.

| gaby12_1342 a răspuns:

Pentru a aprinde focul trebuie sa dea foc chibrituluiwinking

| mihai72009 a răspuns:

Chibritul cu siguranta