| looolliika a întrebat:

Una ma gandem sa tin urmatoare dieta : http://prodieta.ro/dieta-daneza-dieta-care-schimba-metab olismul/, problema e urmatoarea. eu am 13 ani si nu cred ca mamei air conveniii sa-i zic ca tin diete :|. si m-am gandit asa. parintii mei sunt plecati de acasa mai mult intre luni-vineri ("sambata si duminika sunt acasa) si ma gandeam sa tin dieta asa cate 5zile. de ex la ziua 1 la mic de jun nu schimb nimic, la pranz las doar ouale fierte si rosia si la cina sa zicea cami fac un sandwish cu btanza si rosii? merge inlocuit asa? ce ziceti

Multumesc

Răspuns Câştigător
| starcicky a răspuns:

Varianta ta merge, mai ales ca esti si tanara si metabolismul tau poate fi schimbat, dar gandeste-te daca ai nevoie de dieta asta, sa nu apara complicatii. Totusi as mai dauga ceva la micul dejun. 50 g. de cereale sau musli sau ceva. Ai grija!

2 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Eu zic ca totusi ai 13 ani si nu cred ca ar fi bina la varsta asta sa tii o dieta decat daca asa tia recomandat medicul si ti-a dat el ce si cum sa mananci. avand in vedere ca esti cam mica si nu stii asa multe legat de diete etc ai putea sa te imbolnavesti.
un sfat: ai putea sa te apuci de un sport. asta e cel mai indicat lucru pentru varsta ta. si bineinteles prin sport si slabesti.
fiind in crestere trebuie sa papi mai de toate. si decat sa ai probleme mai bine te apuci de un sport ca e cel mai sanatos. :*

| DanaX a răspuns:

Daca esti mai plinuta si vrei sa tii diete, nu iti recomand. Poti face celulita slabind brusc asa. Poti sa faci sport [tot ce tine de asta,fitness aerobic,handball, volei, atletism etc.] si in acelasi timp sa mananci multe fructe si legume happy