| FaraNume1245 a întrebat:

Unde as putea gasi job-uri pe timpul verii pentru adolescenti? Sunt din Baia Mare, daca ajuta.

2 răspunsuri:
| elenamaria11021 a răspuns:

Buna!
Si eu m-am gandit pentru un job de vara(am 16 ani).
Poti merge in diferite hipermarket-uri si sa prezinti anumite produse(de ex. pentru detergenti de rufe etc.), daca stii la ce ma refer, sau, tot acolo, sa fii cu "mostrele": de dulciuri etc. Doar mergi in hipermarket si intreaba o persoana care este implicata in asta.
O alta varianta ar fi sa imparti pliante pentru diferite magazine.
Bafta.

| Violleta2022 a răspuns:

La gradini, la imprastiat fluturasi, pe la bunici sau vecini cu treburi ospodaresti.