| anonim_4396 a întrebat:

Unde este cel mai frumos loc de iesit pentru prima data, cu colega ta (viitoarea ta prietena)? Pun aceasta intrebare, deoarece eu ma inteleg foarte bine cu o fata, sunt in tratative cum se zice happy. Saptamana viitoare m-am decis sa ies undeva cu ea. A spus ca are timp oricand. Inca nu stie ca doresc sa fim prieteni (sa avem o relatie). Inca suntem doar colegi, amici. Am cateva intrebari, pe langa prima : 1. Unde e cel mai frumos prim-loc de iesit? Undeva la o cofetarie, la un restaurant, la Polus sau Iulius Mall, la un film? (ar putea fi si in natura, dar e frig si urat pe vremea asta) 2. Ar fi un gest nobil din partea mea, daca i-as spune sa aleaga ea locul? 3. Despre ce am putea discuta? Nu vreau sa ne plictisim happy As vrea sa ii cumpar un mic cadou, o mica atentie, dar nu as vrea sa se interpreteze. Abia astept sa ii spun ca vreau sa fim prieteni, dar este prea devreme. Mor de nerabdare si sufletul imi arde. Deja i-am facut cu ocazia sarbatorilor un videoclip de Craciun si i-a placut foarte mult. Nu vreau sa fac pasi gresiti, sa ma grabesc si sa o dau in bara. Nici nu stiu cand sa ii zic, dar daca o vom tine tot asa in intelegere si bunastare, poate voi zice intr-o zi frumoasa de primavara.

Răspuns Câştigător
| ZoZoHeart a răspuns:

Cel mai frumos cred că ar fi la un film, sau la cofetărie. Dar fii sigur că e mulţumită de locul ales. Ar fi frumos din partea ta dacă ai lăsa-o să aleagă ea locul, dar dacă nu ştie ce loc să alegagă sau pur şi simplu vrea să îl alegi tu nu insista. Ca şi o mică atenţie ia-i o cană cu I love zou, sau ceva de genul ăsta, aşa vei putea să introduci prietenia într-o pre-realţie, să zic aşa. După ce se termină totul, condu-o acasă. Spune-i că speri că s-a simţit bine, iar când ea îţi va spune că totul a fost frumos, alege momentul perfect să spui că ai vrea să fie prietena ta, ceva la modul "Aş vrea să petrecem mai mult timp împreună, ştii, ca..prieten şi prietenă? ". Eu sunt fată ştii şi pentru mine aşa ar fi perfectă prima întâlnire. Aşteaptă-tze şi la un răspuns negativ, pentru că şi mie îmi plac mai mulţi băieţi, dar ca simplii amici, dacă înţelegi ce vreau să spun. Oricum ar fi, păstrează relaţia de prietenie. În timp...cine ştie?
Succes!

| anonim_4396 explică (pentru ZoZoHeart):

Multumesc happy! A fost unul din cele mai bune raspunsuri pana acumwinking. Voi tine minte ce ai spus

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si inca ceva : Nu stiu daca se zice sau nu, dar se procedeaza in acest fel, zicand : Doresti sa fii prietena mea?
Intreb asta, deoarece am dat-o in bara cu altele, cu aceasta intrebare si nu au mai vrut sa vorbeasca si sa stie de mine.
Aceasta intrebare este interzisa? Faptul ca doresc sa fim prieteni, se va vedea pe parcurs, prin felul in care ma comport, si prin alte lucruri frumoase?

| Satango a răspuns:

O poti duce la o cofetarie. Ati putea discuta despre ``fostii iubiti/iubite``, despre ce ii place. Dar ar fi frumos sa o intrebi unde ar vrea ea sa iesiti. Si i-ai putea cumpara un lantisor asa mai ``Finut`` mai simplu. Pe care sa il pui chiar tu.
Bafta! :X

Răspuns utilizator avertizat
| SerafimHD a răspuns:

In PULUS Mall pare perfecT!

| OnStepToDie a răspuns:

Intrebarea astaaa e foarte lungalaughing. Lasand gluma la o parte, ar fi bine sa o duci la un film de comediewinking daca ii place, intreaba-o daca e de acord. Discutati tot felul de lucruri, incearca sa nu vorbesti numai despre tine. Povestiti filme, ce va trece prin mintewinking, iar cand vrei sa ii ceri prietenia, pur si simplu spune`i ce simti, daca ea va refuza, dupa sa nu o ignori se va simti foarte ranita... Doar incearca sa faci totul cu inima si minte :d. Succes happy