| David09998 a întrebat:

Unde se filmează Las Fierbinți? Nu înțeleg au o casa acolo nu înțeleg. Cine stie sa imi zică va rog!

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

"În primul rând, trebuie să menționăm că majoritatea scenelor sunt filmate în satul Gura Șuții, județul Dâmbovița. Acesta a devenit practic locul de naștere al serialului, datorită faptului că aici locuiește și creatorul acestuia, Mimi Brănescu. Satul pitoresc și plin de farmec a devenit astfel un personaj în sine în serial, iar fanii îl recunosc imediat.

O altă locație importantă pentru Las Fierbinți este Casa Poporului din București. Acesta este unul dintre cele mai impresionante și mai mari clădiri din lume și a fost folosit pentru filmarea unor scene cu personaje importante din serial, precum primarul Vasile.

În plus, unele scene au fost filmate și în alte locații din județul Dâmbovița, precum comuna Finta sau satul Dragomirești. Acestea sunt locuri autentice și pline de farmec, care adaugă un plus de autenticitate serialului."
sursa: https://cv-inginer.ro/unde-se-filmeaza-las-fierbinti/

| David09998 explică (pentru dannyel86):

Ma frate zi-mi o locație exactă

| dullcat a răspuns (pentru David09998):

Tu crezi ca locatia exacta este publica ca sa mearga toti fanii acolo? laughing

| dannyel86 a răspuns (pentru David09998):

Gura Șuții, județul Dâmbovița.
Daca vrei sa stii adresa exacta (nr., strada, cod postal), te duci in teritoriu si localnicii vor sti sa-ti spuna.
Daca doresti sa-i vezi pe actori la filmari (nu stiu daca e permis acest lucru), intrebi producatorul serialului unde se filmeaza un anumit episod.
Locatiile fiind multiple, e greu sa dai peste echipa de filmare la prima alegere.

| David09998 explică (pentru dullcat):

Hai ca vreau sa merg acolo

| dullcat a răspuns (pentru David09998):

Le scrii un email frumos de apreciere si poate daca ii atingi la suflet iti vor trimite un permis VIP pentru locatie.

| LarcerGHORANCH a răspuns (pentru dannyel86):

Fierbinți nu gura șuții.

| LarcerGHORANCH a răspuns (pentru David09998):

Dar să nu faci zgomot.

| LarcerGHORANCH a răspuns (pentru dullcat):

Acolo sunt 20 de camere de filmat. Trebuie liniște maximă. Nici în ruptul capului nu ai voie să faci zgomot. Acea arie de filmare este închisă circulației publice. Fiind drumul neasfaltat se zgâțâie mașina iar zgomotul poate deregla o cameră de filmat. În acea locație trebuie să leși mașina la 1 km distanță și te duci pe jos.

| LarcerGHORANCH a răspuns (pentru dannyel86):

În Fierbinți:
De asemenea tot în Fierbinți-Târg se filmează serialului difuzat de Pro TV, Las Fierbinți.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Fierbinți-Târg

| dullcat a răspuns (pentru LarcerGHORANCH):

Bine de stiut I guess? :)) Aparent, in filme si seriale nu se folosesc zgomotele produse pe fundal. Orice sunet trebuie facut artificial:

https://youtube.com/shorts/623AklIXor8?si=xw9N4kgUeAwW-coN

https://www.youtube.com/watch?v=UO3N_PRIgX0

| David09998 explică (pentru LarcerGHORANCH):

Nu sa mai filmat acolo de un 1 an acum e alta locație ca pe aia o știu si eu

| Cobsder a răspuns (pentru David09998):

Ba da. Peste tot pe internet scrie că filmările au loc acolo.

| LarcerGHORANCH a răspuns:

Nu are nimeni casa acolo. Actorii pornesc din București și se îndreaptă spre Fierbinți-Târg pentru a juca într-un film. Regizorii filmează în casele unor oameni amărâți.

| Loifvjo a răspuns:

În Fierbinți.