| happyyyyyyyyyyyyyyy a întrebat:

Unde ti-ai dori sa locuiesti?
si. de ce?

Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

Toata lumea zice ca departe de Romania nu ii condamn ii sustin si ma alatur lor, dar nu stiu ca le-ar mai placea de ex : sa mearga la scoala sa nu poata sa chiuleasca pentru ca vor aavea mari probleme
nu stiu ca le-ar mai placea sa fie dusi pe la politie pentru ca i-a gasit politia la o terasa si nu aveau buletinul la ei, nu stiu cada le-ar mai placea sa isi cumpere tot timpul bilet atunci cand vor sa calatoareasca cu un mijloc de transport in comun
nu stiu daca le-ar mai placea ca la orice greseala sa fie amendati, ca au traversat pe unde enu trebuie, ca au calcat pe iarba ca au scuipat pe jos sau au jignit pe cineva.
In Romania toate cele enuntate mai sus sunt posibile in alte tari nu, acolo e altfel oameni sunt mai dezghetati la minte gandesc altfel, sigur dacav-ati muta intr-o alta tara gen. Italia ati vedea diferenta si v-ar fi foarte greu sa va obisnuiti cu regulile de acolo pentru ca noi romanii suntem invatati sa facem ce vrem ca nu patim nimic.
Pana acum ceva timp imi doream sa merg in China, Japonia sa cunosc cultul lor sa vad ce mentalitate au, dar dupa ce am vazut ca, cainii sunt jupuiti de vii sau opariti tot de vii mi s-a luat, nici cu romanii nu mi-e rusine dar siamezii aia sunt prea de tot.
Mi-ar placea sa locuiesc in Spania pentru ca stiu limba si pentru ca oamenii de acolo sunt ceva mai civilizati ca noi nu foarte foarte dar cat de cat happy

8 răspunsuri:
| Metaler a răspuns:

In Romania
De ce?
Intr-un oras mic de langa Milano fetele nu au voie in fusta scurta(lege)
In Olanda daca trantesti portiera masinii ai amenda
In Bangladesh daca un copil nu merge la scoala face inchisoare(la noi ar da inchisorile pe afara ...ar sta inauntru cu turalaughing )

| Chris a răspuns:

Undeva langa o mare, vara. In rest, intr-un oras aglomerat.

| BeYourOwnMaster a răspuns:

Simplu...departe de Romania,departe de idioteniile si porcariile care se intampla in tara,departe de romanii fara pic de bun simt,adica... oriunde,numai aici nustraight faceStiu,poate pare deplasat,insa,sincer,cand vad toate astea,ma gandesc dc a trebuit sa ma nasc in tara asta,unde toata lumea face ce vrea, desi e gresit, unde toti se comporta ca animalele si jignesc la fiecare pas.dc sa traiesc aici in continuare daca as putea pe viitor sa plec din tara asta de nimic.Ar fi mai bine.straight face

| Danyel a răspuns:

Imi place in Romania destul de mult si aici vreau sa raman.

| crisy_9816 a răspuns:

Si mie mi ar placea sa locuiesc tot in Spania
dc? : pentru ca cunosc limba si [entru ca acolo oameni sunt minunati si acolo am si multe rude tie unde ti ar placea sa locuiesti?

| princess a răspuns:

Pai eu mi-as dori sa locuiesc in canada(vancouver), pentru ca imi place mult natura si acolo mi se pare ca este unul dintre locurile cele mai frumoase :X:X:X

| princess a răspuns:

Ceea ce mi se pare foarte ciudat este ca cei mai multi ar dorii sa plece din Romania, eu sunt plecata de vreo 6 ani din tara si cateodata nu stii cat de mult mi-as dori sa revin dar doar asa in vizita,nu sa raman.mi-as dori la fel de mult ca tara noastra sa fie mai respectata si oameni sa fie mai amabili si mai respectuosi unii cu ceilalti, sa aiba bun simt...dar dehh in tara noastra totul este posibil numai asta nu, din cate observ.cand mi se face dor rau de casa imi aduc aminte de toate astea si imi trece repede laughing

| happyyyyyyyyyyyyyyy explică:

Mie mi-ar place sa lociues in austria, viena. in primul rand stiu limba si in al doilea rand este una dintre cele mai civilizate tari din lume. ador viena. ador pandorful laughing. ador tot ce tine de aceasta capitala. mai ales si mancarurile sunt excelente. curatenie nu mai spun. deci viena happy