| blueeyes_8136 a întrebat:

Uni spun ca nu le place la scoala (sincer nici mie tongue), dar cum ar viata fara scoala va-ti gandit?laughingastept raspunsuri pro si contra!

Răspuns Câştigător
| lencikk a răspuns:

Nici mie nu imi place scoala mai ales romana engleza si francez... dar vreau mult de tot sa dau la medicin...si in plus parintii astiawaiting

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nici mie nu imi plac unele chestii la scoala. E mult de invatat, nu mai ai deloc timp liber & co. Dar partea buna este ca inveti unele lucruri intresante de la niste profii pe care iti face o reala placere sa ii asculti.Si altii la care dormi pe bancalaughingEu sunt pro invatare inteligenta, ceea ce nu se practica in scolile din Romania. Dar cine stie? Poate copii copiilor nostrilaughing

| juniper a răspuns:

Chiar ieri ma gandeam la asta, nici mie nu-mi place scoala, dar imi place sa invat lucruri noi si folositoare, nu muzica, desen, religie, ed. fizica, dirigentie etc. Nu-mi place scoala in sensul ca ne da multe teme, dar prin teme exersam si intelegem, iar cu trezitul de dimineata, daca nu ar fi fost materiile de mai sus am fi mers pe la ora 10 la scoala, daca nu ar fi activitatile astea extrascolare nefolositoare si celelalte lucruri enervante, scoala ar fi chiar placuta pana la liceu, mai ales dintr-a 1a pana intr-a 8a, doar materile care sa ne foloseasca sa le puna, credeti ca mai invata cineva ce-i ala un portativ? Daca nu ar fi scoala, nu am avea tehnologia asta atat de avansata si am trai inca in Epoca de piatra laughing

| Bogdana a răspuns:

Sincer.sunt contra vietii fara scoala, daca nu am face scoala nu ne-am putea angaja, daca nu ne-am putea angaja, nu am avea din ce trai...nu am avea cu ce sa ne intretinem...bineinteles ca sunt cateva slujbe care te primesc si fara scoala, cum ar fi: gunoier, maturator, muncitori care sapa santuri... dar totusi cred ca nimeni nu si-ar dori asa ceva nu? cred ca aproximativ toata lumea spune ca nu ii place la scoala(si eu uneori :d), dar ''daca nu ai carte nu ai parte'', parerea mea.winking

| Kate21 a răspuns:

Fara scoala am trai ca acum 1000 de ani

| betty17 a răspuns:

Nici mie nu imi place dar ma duc si mai si invathappy
scoala este un rau necesar
pai daca nu ar mai exista scoala, facultate toti am fi fara minte nu am stii nimic...practic ne-am opri din evolutie...ca doar un om fara carte nu o sa se apuce sa scrie carti, sa inveteze anumite lucruri necesare etcbig grin

succes

| Giuly_3112 a răspuns:

Asa sunt si eu laughing si eu urasc scoala dar visez sa ma fac fotograf asa ca imi trebuie scoala straight face
mai sti ce e scoala un serviciu necesar trebuie sa-l facem si daca ne place si daca nu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bleeyes, pe om il cunosti si dupa cum scrie, cum se exprima, dupa respectul pe care il poarta celui care il invata ceva folositor, dupa cei 7 ani de acasa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sincera sa fiu nici mie nu imi place scola da ne-am plictisi si nu am avea ce face ar fi plictisitor asa m-ai cunosti si tu lumea te mai imprietenesti cu uni alti(baieti frumosi ) asa cum ar fi daca nu am avea ce face toata ziua mie imi place totul la scoala mai putin orele daca am putea sa mergem fara sa face ore ar fi bine big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu urasc scoala. dar nu am ce sa fac.ma trezesc, invat uneori pe rupte ca altfel nimic nu ajung in viata.in plus, daca n-am invata cum ar fi lumea asta? unii sunt viitoarea generatie a tarii noastre(presedinte, prim-ministru etc) si daca nu ne tinem de invatat tara asta "se duce".

| orkide a răspuns:

Fara nicio suparare, se vede ca nu-ti prea place la scoala. Altfel ai fi stiut cum e viata fara scoala(vezi in manualul de Istorie, inainte de Cuza) si ai fi stiut cate ceva si despre gramatica Limbii Romane.
Eu am terminat scoala anul trecut, am dat si jegul de bac. Scoala de azi e o mizerie ordinara pentru ca toti se plang ca "se copiaza", "nu se invata", insa sincer eu la bac n-am vazut pe NIMENI, niciun profesor care sa se streseze macar putin pentru ca elevii sa NU copieze si sa ia note pe merit. Si atunci la ce te astepti? La cuvinte scrise corect si minimul de cultura generala? pai... nu prea.

| blueeyes_8136 explică:

(pentru april) m-am grabit sa scriu sa vad si parerea voastra eu nu stau sa si mai verific ce scriu. Scriu foarte repede pentru ca nu am timp sa stau toata ziua pe calculator poate cum faci tu ma intelegi asa ca nu vorbi si nu clasifica un om daca nu il cunosti! Mai astept raspunsuri!