| adorlimonada123 a întrebat:

URGENT! Am o problema, am 13 ani si sunt fata, ma bantuie chestia cala gradintita, a am sarutat o fata! Cum sa scap de vinovatia asta pe care o simt, niste sfaturi pls

Răspuns Câştigător
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Nu are rost să ne stresăm pentru ce nu e în puterea noastră, în primul rând. Ce a fost a fost, iar căindu-ne rezolvăm prea puțin. Căci ce rost are să lăsăm să ne bântuie niște lucruri pe care nu le putem schimba? Chiar așa de jos ne-am coborât?
În al doilea rând, nu știai ce faci pe atunci, iar sărutul nu este neapărat un gest romantic, fetele se mai sărută pe obraji. În trecut se practica chiar sărutul pe gură. Nu e ca și cum sărutul ar fi un gest romantic în sine, e ceva căruia noi i-am atribuit semnificația asta, de care tu probabil nici nu erai conștientă.
Deci de ce te tulburi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intre fetite se intampla des acest lucru si pentru chestia asta nu trebuie sa ai remuscari.

| Alexandru1111199 a răspuns:

Sa stii ca intre fete e destul de normalwinking, cum crezi ca invata multe dintre fete sa sarute? Prima data multe dintre ele incearca cu prietene lor..Iti zic eu ce sa faci, du-te la biserica si spune-i lui popa asta, pentru ca o sa te simti eliberata de vinovatia asta, ca simti ca i-ai spus cuiva astawinking, ca presupun ca in afara de intrebarea asta nu ai mai spus nimanui.