| Eaaa.eHaiPentruCăÎiPlacee;x a întrebat:

URGENT, DAU FUNDA. Am nevoie ca in aprox. 2 saptamani sa slabesc in jur de 7 kg. Va rog frumos ajutati-ma. Sunt absolut sigura ca e greu, dar sunt dispusa sa incerc ABSOLUT ORICE, pe langa pastile sau creme. Am niste coapse-problema si un rest de burta, nu-i asa mare, si cam atat. Dar coapsele mele sunt o adevarata problema. Am incercat orice. Nimic nu merge. Nu caut o dieta sanatoasa. Caut o dieta cat mai drastica, doar pentru ca am nevoie ca la mare, peste 2 saptamani sa fiu slaba. Am incercat de cand a venit primavara sa alerg, sa mananc sanatos, sa nu mananc dulciuri, si nimic nu merge. Pe cantar se vede, ajunsesem la 51 kg, dar am luat-o brusc in sus si nu stiu de ce. Am 1, 70 si 56 kg, 17 ani. Vreau sfaturi mai ales de la fete care au fost sau sunt bulimice, anorexice sau se depriveaza de mancare. DAU FUNDA.

7 răspunsuri:
| Aliiinuuus a răspuns:

Am citit ce ai scris, si eu am tot 17 ani; 1, 70 si am 50 de kg, si eu aveam tot 56 de kg inainte, si chiar imi placea cum aratam; eu am slabit deoarece nu am pofta de mancare, sfatul meu e sa nu mai mananci asa de mult de exemplu mananca o data pe zi si fa exercitii, sigur vei slabi, chiar daca eu ti-as recomanda sa nu slabesti, ca si eu am vrut sa slabesc, si acum as vrea sa ma ingras inapoi...

| đɾεαmεɾ a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau, as lua timp de 2 saptamani doar pranzul si as sari peste celelalte mese, de asemenea as alerga in fiecare zi timp de o ora jumate ori m-as plimba cu bicicleta sau rolele. Sper sa te ajute ce ti-am spus si iti urez succes!(Si din cate stiu ar fi bine sa mananci si cel putin un fruct pe zi!)

| MikiiD a răspuns (pentru đɾεαmεɾ):

Am citit intr-o carte ca e foarte rau pentru organism daca iei doar pranzul.Si asa cand slabesti, el se chinuie si oricum are nevoie de alimente.

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Numai manca nimic, bea numai apa si ia pastile cu suplimente (calziu, magneziu, zinc etc. cu de toate) si cand tii foame eventual un mar sau baton proteic. daca e atat de urgent asta e masura extrema dar nu e sanatoasa ai grija.

| Madutzadragutz05 a răspuns:

Buna. Si eu m-am confrunt tot cu asta. Eu am incercat mersul pe bicicleta, daca stai la bloc sa urci scarile vreo 30 min in fiecare zi, am fugit, am mancat salata si multe fructe. Trebuie sa le masezi si cam atat. La mine a functionat.
Sper ca te-am ajutat.
Bye :*

| MikiiD a răspuns:

Nu ai atat de mult kg pentru varsta ta.Nu cred ca ai nevoie sa slabesti, dar daca tot vrei:
1.Renunta la carne, dulciuri si prajituri
2.Mananca des si putin(o data la 2-3 ore)
3.Consuma multe legume.
4.Nu face abuz de paine(o felie pe zi)
5.Fa sport(dimineata si seara)
6.Nu sta locului.Fii energica.Atunci cand stai si nu faci nimic, se pune grasimea pe tine.Cand mai alergi, aceasta nu reuseste sa se depuna si o elimini.
Sper ca te-am ajutat. Daca simti slabiciuni sau te simti tare rau, iti recomand sa mananci ceva mai consistent.
NU TE INFOMETA!
sper ca te-am ajutatbig grin Succes!

| danyy_8777 a răspuns:

Nu mai manca atat de mult si fa miscare zi de zi!