| AlexandrinaS a întrebat:

Urmeaza sa fac parte dintr-un curs de arta dramatica si pentru inceput trebuie sa inscenam ceva.Am nevoi ede putin ajutor, pentru ca nu am idee ce sa fac...happy

1 răspuns:
| LastKisss a răspuns:

Poti sa mergi pe o drama extrema cum ar fi moartea cuiva drag tie sau plecarea unei persoane iubite si sa folosesti interjectiile specifice genului dramatic plus monologul adresat " o tu iubire, de ce ai plecat fara sa-mi spui?! Inima mea..." Nu stiu chestii din astea. Poti sa te joci cu orice intamplare inspirata din realitate si sa o aduci la absurdul dramaturgiei. Poti sa faci o drama si despre faptul ca a cazut un pix pe jos, asta in cazul in care esti fana dramelor, ori poti sa faci o comedie, insa este mult mai riscant sa nu starnesti amuzul persoanelor din jur, asa ca drama e mult mai sigura. Succes :*