| LCD a întrebat:

Urmeaza sa merg cu prietenii cu cortul, cu mine o sa vina si actualul prieten. pe el nu il cunosc pretenii decat cateva fete happy cu noi o sa vina si fostul prieten, cu actuala prietena...care nu ma suporta...de fapt e reciproc straight face el (fostul) se crede mai smecher de felul lui...si cred ca o sa fie si conflicte...cred ca inca e gelos.si o sa faca diferte faze, glume de prost gust etc.eu nu vreau sa stau in preajma lui...cu prietenul meu. ce spuneti ca ar trebui sa fac.sa nu ii dau atentie. precizez ca fostul si cu prietena lui, se potrivesc f bine. sunt la fel de prosti amandoi, toata lumea stie asta... si tocmai de asta...sunt putin stresata de ce s-ar putea intampla acolo. o sa stam o saptamana impreuna.

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji happy U trebuie sa ti minte un lucru.Nu il lasa pe fostul tau prieten sa iti strice distractia. Distreaza-te cu prietenul tau si pe el lasa-l in pace.Nu trebuie sa stai cu frica.winkingSp iubitului tau actual sa nu il bage in seama pe fostul prieten si sa se distreze si el big grin Il lasa-ti voi pe ala sa strice tot?straight faceStai linistitawinking
Distractie placuta! kiss

12 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Stii ce, mai bine mergi doar tu cu prietenul tau in alta parte..decat sa ai parte de o vacanta de rahat.

nony
| nony a răspuns:

Incearca sa-l eviti cat mai mult posibil, si nu ii da motive de a se lua de tine sau de el.
Si daca face vreo figura, le dai foc la cort sa-i draq. oricum nu simte pamantul lipsa la doi prostiwinking

Serios acum, nu te bag in seama cu ei, si o sa fie bine.Nu are rost sa. ti strici minivacanta pentru ei happy

| GreenSky a răspuns:

Pune distractia pe primul plan si IGNORA-L!
Incearca sa te simti bine alaturi de prietenii tai si sa petreci clipe de neuitat cu iubitul tau...nu ii da atentie deloc, poate asa eviti conflictele...
Daca te provoaca nu-i raspunde si stai departe de el.ar fi pacat sa iti strici vacanta din cauza unui baiat.
Dar totusi daca nu va agreati unul pe celalalt, de l-ati invitat?

| LCD explică:

Pai nu l-am invitat eu. mergem toti.toti.suntem in jur de 20.20 si cv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema e ca si el si tu vreti sa mergeti impreuna.insa cu cate o paiata in loc de iubit, iubita ca sa nu creada celalalt nu stiu ce? va jucati voi dar cu sufletele celorlalti ce aveti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

puneti-o de-o conversatie in grup si-o sa va treaca!

| yoannah a răspuns:

Complicata chestielaughing

Pa distreaza-te si avertizeaza-l si pe prietenul tau de posibilul conflicthappy

| cucubauuu a răspuns:

Daca sunt asa prosti spuneti-le ca trenul are intarziere 2 ore si sa nu se grabeasca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ucide-l

| elena21 a răspuns:

Ma si gandeam ca este reciproca ura intre tine si actuala lui laughing. Eu zic ca daca intr-adevar vreti sa mergeti cu prietenii cu cortul atunci ar trebui sa nu le dati atentie fostului tau si prietenei lui. Cel mai bine pentru a nu intra in conflicte este sa-i ignorati. Cautati sa va distrati si sa va simtiti cat mai bine si o sa vezi ca o sa fie si gelos pe treaba asta. Distrati-va cu prietenii, distrati-va voi doi si nu aveti treaba de ei si o sa fie perfect. Distractie.

| dinamo a răspuns:

Pai avetrizeazal inainta sa plecati pe actualul prieten sa nu il bage in seama pe fostul tau iubit.Shi distrativa!

| Unstopable a răspuns:

Uff... o saptamana ...pacat k nu esti baiat.ai fi stiut sa te descurci cu asta. cel putin si mie mi s-a intamplat la fel cu prietena mea... ce-ai spus tu mai sus. dar la noi a iesit cu batae. acum e si treaba de actualut tau prieten, nu ca sa fie smecher in fata aluia. da sa il faca sa vada k nu merg fazele astea la el.iti spun tie asta. dar eu n-as face asa deoarece nu prewa pot sa ma abtin sa dau in figurantiwinking