| Just kidding a întrebat:

V-a prins vreodata vreunul dintre parinti ca fumati? cum a reactionat? ce urmari au fost?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| d4nny a răspuns:

Mi s-a intamplat de foarte multe ori dar niciodata nu m-a vazut fumand.Doar mi-a gasit pachetele de tigari in ghiozdan, brichete in blugi...Si culmea(am o mama prea buna sau nu stiu inconstientalaughing )nu mi-a zis nimic si uneori ma simt ciudat si nu inteleg de ce nu imi zice nimic. odata a fost mama la magazin si am rugat-o sa imi cumpere un pachet de guma si cand s-a intors, a scos din buzunar o bricheta si pachetul de guma si face ea:"ce alegi?thinking"si am inceput sa rad subtil si am luat pachetul de guma...si cam asta e povestea mea:*

10 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Nu, fiindca nu fumez. Si, desi au anumite indoieli, fiindca sunt seri cand vin cu hainele pline de fum de tigara, datorita localurilor si-a prietenilor care fumeaza, nu-mi spun nimic, fiindca au incredere in mine. Iar, la varsta asta, oricum n-au cum sa-mi interzica.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Da, m-a prins când aveam 6 ani dar de fapt m-a prins când tuşeam, după ce aruncasem chiştocul.
Nu au zis nimic iar la două zile m-a luat tata separat şi mi-a zis: "când şi dacă te apuci de fumat vreau ca prima persoană care trebuie să ştie să fiu eu. Dacă aflu de la tine, nu-ţi zic şi nu-ţi fac nimic. Dacă mă prind eu pe parcurs sau, mai rău, aflu din altă parte, e nasol!".
Poate nu s-ar fi prins că-s amândoi fumători dar la vreo câteva luni după ce m-am apucat, cam când am împlinit 13 ani, i-am spus tatei şi mi-a întins o ţigară căci nu mă credea.

| Evaa a răspuns:

Nu m-au prins parintii, ci bunica. Eram la ea si am fost sa fumez in baie (nu stiu ce a fost in capul meu). Ea a intrat dupa mine si era foarte mult fum. A venit la mine si m-a pus sa ii suflu. I-am suflat, m-a certat putin, dar DIN FERICIRE nu a spus nimic parintilor mei. Ba chiar, m-a luat si la misto laughing

| Just kidding explică:

Nu change 12, eu fumez ocazional si m-a prins, oricum nu mi-era teama stiam ca asta se va intampla. Dar vroiam sa vad voi prin ce experiente a-ti trecutbatting eyelashes

| change12 a răspuns:

Cred ca tu fumezi si ti-e teama ca te prinde laughing eu iti zic lasa-te ca te faci varza cu tot organismul

| lulu girl a răspuns:

Da.laughing dupa ce s-au terminat orele am scos din ghiozdan pachetu si bricheta si am inceput sa fumez pe drum cu inca unu. uitasem sa-mi iau guma si miroseam toata a tigari.si ajung acasa era maicamea in curte statea pe scaun si.laughing) vine la mine : da-mi un pup .vai.cand a vnt spre mine si-a dat seama imediat a ramas ceva de genul : :O straight face mirosi a fum! si in fine mi-a pus intrebari gen de cand fumezi si etc da nu m-a batut nu m-a injurat sau ceva laughing era doar trista si imi tot spunea ca imi stric organismu si etc...si de atunci nu mai fumez. adica de 3 zile laughing oricum ma apucasem doar de 2 saptamani.nu vreau sa o supar :d...cam asa a fost. aa si nu i-a spus tatei laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu fumez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, m. a prins maicamea, cica nu ii venea sa creada laughing.
I.am zis ca m.am lasat, miroseam in fiecare seara a tigara si ii ziceam ca a fumat prietenu`. Sigur si. a dat seama, dar asta este blushing. Bine ca nu i. a zis lu taicamiu ca mi. o stingea de limba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floorpe mine m-a vazut tatarolling on the floordar nu i-a spus mameilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratee... pe mine m-a prins directorul scolii fumand in baie in timpul orei de mate si acum ma va exmatricula 3 zile+scrisoare acasa la parinti...si imi bate inima nu stiu ce sa fac sa astept scrisoare si POATE o prind sau sa ii spun de acum un sfat ceva?