| Frogie a întrebat:

Va bucurati din plin de viata ...sau aveti unele restrictii?

Răspuns Câştigător
| Lary a răspuns:

Am multe restrictii din cauza ca am astm. Mi-as dori foarte mult sa fac lucrurile pe care le faceam si inainte de asta... dar nu se mai poate.

12 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Atunci cand sunt in concediu da... in rest dupa stresul de zi cu zi de la servici vin acasa si ma apuc de treburile gospodaresti. Deci mai putin cu bucuria.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Depinde ce inseamna a te bucura de viata. Daca tot ce faci este de bun simt si cu masura, iar nimic din ce fac spre a ma bucura nu dauneaza celorlalti, da. Restrictii inseamna tot ce mi-ar placea, dar ar dauna altora - deci am restrictii pentru a ma bucura in adevaratul sens al cuvantului.

| buburuzAndreea a răspuns:

Eu am multe restrictii. De fapt adolescentii in general au. Si pentru ca nu am destula libertate nu ma pot bucura din plin de viata, nu pot face lucrurile care ma fac fericita.

Pe de alta parte stiu ca si atunci cand o sa mai cresc o sa am restrictii din cauza responsabilitatilor. Te prind in lesa.

Nicioadata nu suntem cu adevarat liberi...

| ioanaa a răspuns:

Ma bucur din plin. dar imi impun anumite limite. Limita normalului si a bunului simt.

| greg a răspuns:

Eu ma bucur in alte feluri din plin de viata.Ma bucur cu adevarat. Da, am restrictii, nu-mi place sa stau in agitatie prea mult, mai multe, nu mai imi plac cazinourile, multe "rahaturi" pe care majoritatea le numesc "cool" nu-mi plac happy Nu sunt oricum un Sfant...

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Viata e faina.
laughing

| iuliana21 a răspuns:

Ma bucur de viata in adevaratul sens al cuvantul...am doar 20 de ani

| raisa1993maria a răspuns:

Ma bucur de viata pe cat posibil, insa regret anumite lucruri, nu am restrictii, am niste parinti mult prea buni, conteaza mult intr-o relatie ca parintii sa fie de acord, sa se inteleaga super cu "socrii"tongue si mai mult decat atat sa vina la noi in fiecare weekend la un gratar etc:p e super

| pisika a răspuns:

Fiind o fata cuminte, nu ma incumetam sa supar pe cineva sau sa incalc cuvantul parintilor, pana mi-am dat seama ca pierd anumite bucurii nevinovate, cum ar fi : sa joc fotbal in casa ( si sa sparg aparatul electric de prajituri adus de departe), sa ma dau cu rolele in casa, sau sa arunc cu apa sau cu furculitele de la balcon... tongue si .acum sunt mult mai multumita de mine, si am mai multa incredere in mine, (deoarece restrictiile in copilarie inhiba personalitatea unui om in viitor).si.stiu ce e bine si ce e rau. din proprie experienta happy

sper ca nu v-am speriat big grin

| cutza a răspuns:

Incerc sa ma bucur insa nu prea mi se primeste...

| mitica_6163 a răspuns:

Sky is the limit.

| iuliaa a răspuns:

Cu totii avem restrictii.