| iuliana_5601 a întrebat:

Va deranjez din nou cu aceeasi problemacrying ciclul... nu ma doare burta nu am nimic. doar ca mie prima oara mi-a venit pe 29 decembrie si suntem in 5 practic ieri a fost a 7 zi si azi este a opta. dar daca e sa ma iau dupa zilele saptamanii ar fi azi[miercuri] o saptamana si inca nu da semne cas-ar opri. am 15 ani jumate si este prima menstruatie...
cand mi-a venit am "manjit" 3 uluci cu putin sange dar prima oara nu s-a manjit asa ca am mai dai o data si nici atunci. si ultima oara a dat mama... oare e posibil sa ma tine cate uluci am manjit?:-o.sau asta e doar la primul ciclul sa`mi vina asa multsad deja m-am speriat... oare ce e?crying

4 răspunsuri:
| Danny a răspuns:

Nu te panica, stai linistita, nu te stresa. Stresul poate doar accentua simptomele. In schimb, asteapta cuminte sa se opreasca. Mie cand mi-a venit prima oara, mi-a venit destul de normal, insa a doua oara mi-a venit dupa 2-3 luni, dar nu mi-am facut griji. La inceput, in primii doi ani ciclul este neregulat, asa ca durata poate varia intre 4 zile - 2 saptamani.
Daca dupa 2 saptamani persista problema viziteaza un medic ginecolog.
Mult succes!

| Insurgent a răspuns:

Pooi la unele fete ciclul poate dura o saptamana, ei bine fiecare depinde de organism, o sa se opreasca fi sigura laughing...cum e prima menstruatie nu trebuie sa-ti fie teama ca va fi bine poate dura mai mult sau mai putin.cum am mai zis asta depinde big grin eu zic sa stai linistita

| disw a răspuns:

Buna iuliana...nu te speria primadata asa iti vine cate 1 saptamana sau 2 ...nu ai de ce sa te sperii

ai grija de tine
pa; pa
te pup

| Buffy08 a răspuns:

Pai mie ciclul imi dureaza o saptamana. mi-a venit acum thinking 3 ani cam asa. prima oara m-a tinut cam o saptamana thinking poti sa iti faci probleme daca te tine mai mult de 2 saptamani. atunci chiar ai o problema.