| Aenoenienanonim a întrebat:

Va implor din inima traduceti-mi si mie interviul asta, ca vreau neaparat sa vad ce spune in el, va rog frumos de tot (. Macar traduceti potin din el, cat vreti va rog http://www.youtube.com/watch?v=c-svXcxBYdk...embedded#at =164

1 răspuns:
| lovelife_4032 a răspuns:

Da ti-l traduc eu,, Numele lui real este Marshall Mathers probabil stiut ca Eminem cel mai mare vanzator de albume de peste un deceniu 11 premii grami un oscar si munti de critici pentru lirici care sunt pe cat de profane pe atat de poetice oricum daca esti fan al rapului sau nu povestea de viata a lui Eminem este o extraordinara poveste de succes impotriva tuturor anunturilor o poveste pe care nu a povestito mult pana acum ne-am intalnit cu el in casa lui din Detroit sa aflam cum un copil alb care nu a facut mai mult de 9 clase sa proclamat varful african-american artei,, si acum povestea Cand Eminem a pasit din umbre a facut shou in fata a 40.000 luna trecuta in Detroit era triumful a unui star care a disparut la varsta de 37 de ani dupa lupta de adictie in ultimii cinci ani Eminem are energia si intensitatea unui boxer un boxer care vroia sa obtina din multime un singur lucru,, respect,, el zice ma simt ca un luptator trebuie sa lupt pentru motivul asta sau asta,, se lupta de cand era copil locuind in partea cea mai dura din Detroit 8 mile u drum ce se dividealbi de negri 8 MILE se numeste si filmul EMINEM CARACTERUL bazanduse in mare parte si pe el insusi inspirand un rapper al cu o slujba dead end si o mama cu probleme,,, ca sa intelegi cum Eminem a ajuns unde a ajuns astazi trebuie sa stii de unde a venit nu doar o casa dezbinata ci o serie intreaga crescut de o mama singura ei au trait constant mutanduse dintr-o casa in alta si zice trebuia sa te muti din scoli la cateva luni el zice da schimbam scolile de 2, 3 ori pe an asta era probabil cea mai dura parte era un copil timid in scolile dure il bateau tot timpul copii din alte scoli in drum spre casa in baile scolii pe holuri doar pentru faptul ca era baiatul cel nou a descoperit c rappul ca adolescent dupa ce a lasat scola a inceput sa participe la competitii de rapp locale 1 la unu rapp ca insulte,, si zice acum hipp hopul este o competitie eu sunt mai bun ca tine cu asta eu cu asta el poate avea mai multe gagici haine mai bune dar nu poate face asta ca mine el nu poate scrie ce scriu acum si am inceput sa inteleg ca Marshall merita putin respect acel respect era greu castigat un tip alb ce concureaza in cluburile negrilor ca acesta,, oamenii il subestimau cu tot felul ca el era alb si muzica era predominant neagra oamenii ii spuneau locul tau nu este aici nu vei reusi pentru ca esti alb de cand s-a despartit de cartirele negrilor de rapp in 1999 abilitatea lui de a spune povesti el isi scrie propriile cantece in rime cum alti nu pot el scrie mu sia intalnit tatal niciodata daca copii lui s-ar muta la capatul pamantului el i-ar gasi fara bani fara nimic asa ca nu este scuza Eminem poate isi protejeaza copii dar este acuzat a fi vatamator cu toti ceilalti cuvintele care promoveaza viaolenta impotriva mamelor si este acuzat a fi homofob si misogin,, si zice simt ca si cum as fi atacat este din cauza culori pielii pentru ca sunt rapperi care zic aceleasi lucruri si nu sunt acuzati ca si eu, eu nu am probele cu nimeni in ciuda tuturor controverselor a vandut mai mult de 8.000.000 de albume in intreaga lume a devenit dependend de vicodin valium si ambium in decembrie 2007 a luat o supradoza in baia propriei casi era sa moara si mai avea doar doua ore si scris a l doile album care s-a numit recuperare cantecele lui sunt profund personale si ura si furia pe care a suferito...