| IreneIsHere a întrebat:

Va mandriti ca sunteti romani? De ce?

Răspuns Câştigător
| aDa_6148 a răspuns:

Eu sunt. Nu as pleca din tara numai in cazuri exceptionale. E mult prea frumoasa, dar nu e valorificata. Daca toti isi "baga picioarele", mai pe romaneste, si nu intereseaza pe nimeni soarta generatiilor viitoare, asta nu inseamna ca nu trebuie sa fim mandri. E adevarat ca din cauza guvernantilor s-a ajuns la atatea, dar cei care pot schimba ceva suntem noi. Trebuie sa ai putin sange in tine sa faci ceva, ca de dat din gura toata lumea poate.

Iti pot da N argumente ca oricine e mandru pentru ca s-a nascut aici. Cum spuneam sa ne "bagam picioarele" si sa dam din gura taca-taca stim toti, fapte mai greu.

5 răspunsuri:
| ImmortalQueen a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| ana3 a răspuns:

Da sigur. da nici nu ti-am raspuns si tu ma intrebi de ce. da ce tupeu ai hei. da` e ok ba sa fii roscata cu ochi rosii. e si asta o oarecare chestie sa moara huliganu "ciampas". catelul si cotofana este o fabulistica opera literara a carui autor DIN MOTIVE NECUNOSCUTE, a scris-o acum cativa ani si ceva. opifula!

| lolitta_2063 a răspuns:

Da sunt mandra ca sunt romanca; si nu o spun dintr-un patriotism fals. Sunt mandra ca ma trag din acelasi neam cu cei care au avut taria sa moara pentru a-si apara si intregi patria, pentru binele comun si sa incerce sa schimbe ceva pentru binele nostru, al romanilor!

| Andreea_2568 a răspuns:

Da ma mandresc.pentru ca aiki.st toti prietenii mei.:dsi plus aici m-am nascut...:d