| Emeraude a întrebat:

Va place sa fiti sarutati in public de catre persoana iubita? Sau va stanjenesc privirile celorlalti?
Prima mea relatie (pe la 16 ani, mai mult o joaca) a fost groaznica din punctul asta de vedere, prietenul meu imi atragea atentia sa nu-l sarut de fata cu altii (in special parintii sai, rude, prieteni apropiati) motivand ca sarutul este un fel de preludiu si ca el nu vrea sa-si impartaseasca intimitatea cu ceilalti.
...cat despre voi?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In mod normal nu e frumos, dar cand iubirea e mare se mai accepta niste pupici.

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Imi place sa fiu sarutat. Nu conteaza ca e in public. Nu ma deranjeaza. Nu sunt stanjenit. La inceput eram un pic reticent in privinta asta dar cu timpul a inceput sa nu ma mai deranjeze.
Daca iubesc pe cineva i-o demonstrez. Nu ma intereseaza parerea celorlalti.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Imi place sa primesc cate un pupic cast pe frunte, obraz sau varful buzelor. Sarut bineinteles ca nu, este nepotrivit si foarte urat. Suntem pana la urma oameni cat de cat civilizati, sarutul este un lucru intim, nu se practica in public. Stiu ca mai apar adolescenti aparent deziunhibati care se saruta pasional in mijloacele de transport in comun, dar mie mi se par doar prost-crescuti.

| Victoria a răspuns:

Sunt de acord cu saruturile in public. Ma intereseaza ca sunt cu persoana iubita, de ce sa-mi ascund fericirea de ceilalti?

| OanaG a răspuns:

Daca te saruti in public, nu e o mare rusine, nu te poti abtine pentru ca iubesti :X

| buburuzAndreea a răspuns:

E oarecum normal ca nu vroaia sa fie vazut de parinti sau rude mozolindu-se cu spor, dar cred ca exagera totusi cu asta.

Depinde de situatie. De exemplu, daca ma conduce iubitul la gara si nu o sa-l mai vad pentru o luna, il pupacesc cum imi pofteste inima. Insa, in general, mi se pare ca saruturile mult prea pasionale nu sunt tocmai potrivite in public. Nu te poti concentra asa cum ar trebui atunci cand trec 20 de oameni pe langa tine. Daca e intr-un loc mai retras, atunci e cat de cat ok, dar mai bine ne pastram pentru intimitate, feriti de ochii curiosilor.

Dar cand vine vorba de dovezile de iubire mai inocente, cum ar fi tinutul de mana, imbratisatul, pupicul pe buze, nu stiu cum sa-l fac pe prietenul meu sa imi dea caaat mai multe. big grin Ma simt foarte bine atunci cand face asta si as vrea s-o faca cat mai des. Nu cred ca asta atrage atentia in mod negativ, e ceva simplu si frumos.

| Deea a răspuns:

Un sarut simplu nu ma deranjaza in fata celorlalti... dar daca prietenul vreau mea sa imi dea cate un french kiss din ala clasic pai atunci nu mai accept in fata altoralaughing

| Maria_3931 a răspuns:

Pai...in primul rand in cartea bunelor maniere spune ca nu e frumos sa te saruti cu cineva in public.Acest lucru e si el bun pentru ca va aratati cat de mult va iubiti.Cat despre el nu stiu ce sa zic cred ca voia sa te pastreze numai pentru el si sa nu vada tot targu ce face-ti voi...nu te supara viata merge mai departe. xoxo A

Răspuns utilizator avertizat
| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Nu prea imi place cand se uita asa oamenii ca la felu 14 da eu consider ca daca te saruta in public e o mica dovada ca tine la tine si ca n-are de ce sa ascunda ceva, deci nu-mi place dar acceptbatting eyelashes

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Mai intrebi? imi place sa fiu sarutata oriunde si oricand.Nu conteaza ca e in public sau suntm numai noi. Faptul ca te saruta in public e o dovada ca tine la tine si nu are nimic de ascuns!