| anonim_4396 a întrebat:

Va place violetul? ma rog, movul? de ce?

8 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Da imi place, pentru ca este o culoarea mai aparte si mai speciala fata de celelalte.

| PurpleLadybug a răspuns:

Dahappy e super. Adica mie una imi place. Si nuuuuuu, nu este culoarea c*rvelor. Ce pnmstraight face Mie imi place ca este echilibrul dintre o culoare rece si calda (rosu si albastru) atat la nuanta, cat si la semnificatie (rosu-pasiune; albastru-puritate)
take carepeace sign
P. S. gusturile nu se discuta!tongue Dar tie?

| TiinutsS:╳DiiiD a răspuns:

Movul este o culoare regala. Ea sugereaza luxul, bogatia si sofisticarea. Este culoarea pasiunii, romantismului si emotiilor.Este o culoare care se gaseste rar in natura. Unii oameni il prefera in design pentru ca pare elegant, creeaza o atmosfera artistica. Pentru altii pare insa artificial.Violetul este o culoare a masurii, constituita din rosu si albastru in proportii identice, din luciditate si actiune cugetata, echilibru intre pamant si cer, simturi si spirit, patima si intelepciune.
Pe orizontul cercului vital, violetul se situeaza la opusul verdelui. De aceea, violetul semnifica nu trecerea, primavara, de la moarte la viata, adica evolutia, ci trecerea autumnala de la viata la moarte, involutia. Astfel, violetul ar fi, intr-un fel, cealalta fata a verdelui si legat ca si acesta de simbolismul gurii. Violetul semnifica gura care inchide si stinge lumina, in timp ce verdele este gura care varsa si reaprinde lumina. In consecinta, violetul este culoarea tainei, a misterului. In spatele violetului se va savarsii nevazutul mister al reincarnarii sau cel putin, al transformarii.
Daca as fi putut as fi facut scrisul mov laughing.>big grin

| MixedObsessions a răspuns:

Pai. eu zic ca unora le da o stare de bine...altora le place pentru. ca este in trend, se poarta accesoriile mov si hainele la fel si de asemenea este o culoare atractiva si dc nu feminina tongue

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Pentru ca nu ma pot decide intre rosu si albastru si cand 2 se cearta al treilea castigabig grin

| andreeadeeathebest a răspuns:

Da imi plac toate pe care le-ai zis deoare : exprima starii sufletesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.Deaia.

| Happyjump a răspuns:

Da.