| Dex95 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cum pot sa nu mai fiu asa timid cand vreau sa vb cu cineva nu pot si chiar daca imi zice cineva las capul jos si nu spun nimic va rog ajutati-ma sa scap de timiditatea asta va rog

1 răspuns:
| d3javw a răspuns:

Buna! De timiditate poti scapa facanduti multi prieteni fiind o persoana pozitiva cu zambetul pe buze mereu iti faci multi prieteni asa mergi pe la petreceri de obicei timiditatea odata formata in caracterul omului greu mai pleaca dar caracterul cred ca se formeaza in scoala generala colegii avand un impact destul de mare asupra lui el se mai formeaza in locul unde cresti dar si influentat de anturaj oricum oamenii se schimba forte mult atunci cand inainteaza prin viata banii si locurile in care merg ii schimba dar si multi alti factorihappysper ca ti-am fost de ajutor