| Andreea3219 a întrebat:

Va rog ajutati-ma!(dau funda)Deci:

Sunt in clasa a 7-a si din clasa 1 am fost foarte buna prietena cu un baiat, buncii nostri copilarind impreuna, am facut o mie si una de prosti impreuna, dar in clasa a 5-a am simtit ca il plac, s-a indepartat de mine, iar la un moment dat mi-a reprosat acest fapt si am incercat sa uit faptul ca tin la el, am treut peste.De curand am fost in o mica vacanta de o saptamana la munte chiar saptamana trecuta, ne-am intors miercuri(ieri), in vara eu mi-am facut un iubit acolo(eu am o casa de vacanta acolo, si parintii iubitului meu la fel). Cand amm ajuns la munte si colegul l-a cunoscut pe iubitul meu nu s-a comportatt f ok,, parea gelos... se certau tot timpul, era gelos ca eu ieseam cateodata cu el singura si nu il luam si pe el era nervos ca stateam la el in brate mereu si il sarutam in ultimele 4 nopti a trebuit sa dorm cu prientenul(colegul) iar in una din cele 4 am dormit cu iubitul meu (nu va ganditi la prosti) dupa acea noapte colegul s-a comportat diferit si cand ne-am asezat sa ne culcam mi-a adus o plapuma separata nervos a stins lumina si nu mi-a spus o vorba cand ne-am intors acasa si am vrut sa-i spun la revedere mi-a spus sa nu-mi iau la revedere de la cel pe care l-am tradat, mi-a reprosat ca l-am dus acolo stiind ca ne vom intalni cu iubitul meu.Azi nu a venit, azi cand l-am sunat mi-a zis ca este racit si mi-a inchis telefonul.Azi m-am simtiti ciudat, imi era dor de el am un gol in suflet(reiau intrebarea pentru ca situatia devine din ce in ce mai rea)

Răspuns Câştigător
| Bibutzu a răspuns:

Ori amikul taw este gelos (simtind ceva pentru tine. dar de frica sa nu distruga relatia de prietenie a renuntat la sentimentele pentru tine, sau de frica ca bunicii vostri, parintii sa se ingrijoreze si sa nu va mai lase impreuna) asta e prima varianta cea dea doua consta in faptul ca. in trecut amikul taw cu iubi taw sa fii avut. o relatie de RIVALITATE si de acolo prietenul tau sa se simta tradat... fundita?winking

4 răspunsuri:
| A12NDRA a răspuns:

Doamne ce situatie incurcata, dar vad ca prietenul (colegul) asta al tau te place foarte tare, insa nu prea vrea sa-ti arate, ia incearca sa te mai dai putin pe langa el, incearca sa il faci sa se simta foarte bine in preajma ta si poate va iesi ceva frumos.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat timp petreci in fata tv-ului privind telenovele?

| p1nk a răspuns:

Probabil ii pare rau ca nu tia raspuns la sentimentele tale in clasa 5 iar acum are sentimente pentru tine si il doare sa stie fiind langa el ca te duci la altul. Daca mai simti ceva pentru el ar trebui sa vb cu el poate sa aveti o relatie ar fi frumos avand in vedere ca ati copilarit impreuna

| SensS a răspuns:

Doamne...Io te-as Lua si Te-as Bate Non-Stop Daca Tu Il place pe ala de ce iti pare rau pentru ''colegul''tau iti bati joc de el si il faci sa se simta prost...il ranesti ''sentimental'' sa spunem asa eu zic ori sa-l lasi in pace ori sa iti ceri iertare pentru ce ai facutwinking