| Gabriela98 a întrebat:

Va rog ajutati-ma si pe mine am 13-14 ani si am 1.65 si sunt putin cam grasuta am 57 kg si vreau sa slabesc neaparat dar nu stiu cum,
fundita :*

Răspuns Câştigător
| odorash a răspuns:

Buna. poti face sport, nu minca nimic cu 3 ore inainte de somn, fa exercitii fizice dimineata, nu minca mincarea grasa sau in exces.
O seara buna.

6 răspunsuri:
| DhEnNu a răspuns:

Bunaa.Nu e greu sa slabesti eu te-as recomanda sa faci in felul urmator:
1. Dimineta fa cel putin 20 de agdomene.
2.Nu manca gras de locc carne, paine etc.
3.Seara alearga 1 km dar usor nu repede ok?
4.Nu manca dulciuri (asta te ingrasa cel mi tareestraight face)
5.Si daca vrei ceva mai greu mananca doar 2 mere pe zi dar eu nu ti-as recomand aca te faci scheletstraight face
Siiii cel mai important dormi cel putin 6 ore.big grin
Bafta!

| Flavian22 a răspuns:

Inceara sa consumi mai putina paine si fa putin miscare dupa ora 4. SI dimineata putina miscare cand te trezesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa un sport. daca depui efort slabesti mai repede si poti sa mananci si mai mult ca in cazul unei diete

| udp a răspuns:

Sa-mi spun si eu parerea daca imi permiti big grin : nu ai nevoie de putina miscare cum spun ceilalti, ci de multa, in principiu cardio, adica alergare -cea mai buna, sau bicicleta; nu-ti face un program alimentar complex, n-o sa te poti tine de el; fa-ti un program relativ usor ca sa poti sa-l urmezi un timp indelungat, poate chiar sa-ti devina stil de viata, exemplu mananci orice dar cu masura (binenteles fara grasimi si multe dulciuri care nu sunt bune pentru nimeni ), si nu mananci dupa o anumita ora seara, 7-8; e important sa nu te infometezi, pentru ca esti in crestere. Si rabdare, rezultatele bune se obtin pe termen lung.

| grasu94 a răspuns:

Scrie e google as vrea sa slabesc si vezi acolo

| grasu94 a răspuns:

Cauta pe google:as vrea sa slabesc. Si o sa gasesti