| ank_9319 a întrebat:

Va rog ajutati-ma!sadsunt in clasa. a8-a si saptamana asta, dau examen la romana, apoi saptamana.viitoare la mate.Sunt f f stresata.Nu ca nu stiu...ca ma descurc f bine la aceste materii, doar ca ma pierd mult prea usor.sad of... spuneti-mi si mie ce sa fac sa nu mai fiu asa stresata, pentru ca in ritmul asta nu ma pot concentra!sad

2 răspunsuri:
| liveincolors a răspuns:

Daca stii materia, n-ai de ce sa fii stresata. Din cauza emotiilor, poti sa pierzi foarte mult. Stiu din propria experienta. Cand esti in examen, fiind si stresat, parca ti se sterge totul din minte si nu mai poti gandi. Incearca sa te concentrezi, e pacat sa pierzi din cauza emotiilor.

| andreea_1536 a răspuns:

Si eu dau maine examen dar nu am streswinkingstai calma ca se si copiaza