| ank_9319 a întrebat:

Va rog ajutati-ma!sadsunt in clasa. a8-a si saptamana asta, dau examen la romana, apoi saptamana.viitoare la mate.Sunt f f stresata.Nu ca nu stiu...ca ma descurc f bine la aceste materii, doar ca ma pierd mult prea usor! spuneti-mi ce ar trebui sa fac ca sa scap de stres si sa ma pot concentra foarte bine!sad

5 răspunsuri:
| ILoveYouMore a răspuns:

Trebuie sa incerci sa nu te mai gandesti ca vei face putin la lucrare si sa incepi sa gandesti pozitiv incearca sa lucrezi mai mult daca estibuna te vei descurca. te rog voteaza-ma si pe mine pe link-ul asta: http://www.e-castig.com/index.php?r=M1s9M

| Just kidding a răspuns:

I-ati grijile de pe cap, ignora lucrurile marunte care ar putea sa iti atraga atentia, concentreaza-te si bafta la examene :*

| shadovv a răspuns:

Nu mai pune atata suflet pe toate chestiile astea ca viata trece pe langa tine... sa zicem ca i ei o nota minca... asta e, ce sa i faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai emotii inseamna ca stii... vezi sa nu mananci nimic in dimineata aia. sau poate doar putin iaurt. ca sa nu`ti vina rau big grin

si fii "barbata" laughing

nu prima si nici ultima care da un examenul asta... este ceva normal pentru ca este primul tau examen... cu timpul vei fii mai relaxata happy

| claude a răspuns:

Buna ank

si eu sunt tot a8a

si eu ma concentrez destul de greu

incearca sa faci variante de testari la romana...citeste argumentari la fiecare specie literara.sau fa tu singura. iar la matematica trebuie sa muncesti mult. sa faci exercitii.variante.si sa inveti formulele de care ai nevoie

mult Succes:*:*:*