| Ddyyaa94 a întrebat:

Va rog cititi pana la capat deoarece e foarte important pentru mine! Acum cateva zile am luat un cercel fara pereche de al mamei din casa si l-am dus la amanet pentru a putea iesi la Mec cu prietenele si sa-mi iau niste sandale. Faza e ca au aflat deoarece m-au intrebat cu ce bani le-am luat. Prima oara am spus ca a fost o promotie cumperi 1 pereche si primesti 2, iar apoi au vrut sa mergem sa vada si ei promotia si pana la urma a trebuit sa recunosc adevarul. De fiecare data cand le spun ca imi trebuie ceva de imbracat ei spun ca n-au bani si stiu ca au. Acum ei spun ca i-am mintit, ca am furat din casa, si bineinteles sunt pedepsita si nu ma lasa sa port sandalele acelea pentru ca au toc. La mine in clasa toate vin cu tocuri si cu haine frumoase si mie nu vor sa-mi cumpere. Voi credeti ca am procedat corect? Ce ar trebui sa fac acum?

Răspuns Câştigător
| yellowbubbles a răspuns:

Desigur ca nu prea ai procedat corect, dar nu e chiar asa de grav.mie mi se intampla la fel(sa nu mi se ia haine asa de des si asa de multe deodata), dar am invatat ca trebuie sa am rabdare si nu o bat pe mama l cap in toata ziua cum faceam inainte.in asa kazury keamo pe mama ta si aratay dulapul si day multe argumente de genu asta deja e prea mica mi-am luat-o acum 2 any sau ceva d genu asta.Ce ar trebui sa faci acum? ai putsina rabdare si incearca sa mai ajutsy ceva in familye si invatsa mai bine sau ceva care sa le placa si sigur o satsi kumpere ce vreai. Sper sa te ajute raspunsul. happy

6 răspunsuri:
| basexcu a răspuns:

Mai bine folosesc prezervativ decat sa fac copii ca tine!

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu ai procedat corect, trebuia sa le ceri, sa le spui ca tu chiar aveai nevoie de bani.Acum,sunt suparati pe tine, cere'le scuze, si explica'le motivul.

| Lucian_4323 a răspuns:

Recastigale increderea si incearca sa faci ce zis si in timp dale dovada ca meriti acel lucru si ca trebuie...

| MeAndMe1000 a răspuns:

Pai,nu prea stiu. Dupa mine trebuia sa iti intrebi parinti mai intai daca poti vinde cercelul. Daca nu te lasau, i-ai fi putut intreba daca poti sa-ti vinzi din lucrurile tale vechi de care nu mai ai nevoie.Aceasta este parerea mea.

| diana_6879 a răspuns:

Asculta-i si fa tot ce iti zic pentru a le recastiga increderea. fa-ti temele si cere-le voie pentru orice, roaga- i din suflet si promitele ca nu o sa mai faci niciodata ce ai facut. roaga-te si la DUMNEZEU pentru a te ajuta si cu siguranta vei fi ajutata.si daca vezi ca face ceva mama ta adica daca lucra ceva mergi si intreab-o daca poti sa o ajuti si nu ezita sa o intrebi daca te iarta. multa bafta. sper sa reusesti. funda?

| Diiana232997 a răspuns:

Si-au pierdut increderea in tine.
Incearca sa le-o recastigi apoi. explica-le ca toata fetele se imbraca frumos si cum te simti tu cand le vezi pe ele imbracate asa, si pe tine nu.