| just.for.you a întrebat:

Va rog dati-mi 5 motive prin care pot convinge un prieten sa se lase de fumat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.askmen.ro/10_motive_sa_te_lasi_de_fumat-a8192.html

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca el nu stie ca ii face rau? dar pur si simplu nu-i pasa de ce a ales

| marrr a răspuns:

Intra pe www.help-eu.com
In primul rand, fumatul NU face bine plamanilor, le provoaca "imbatranirea" prematura. Acestia se innegresc pe interior si exterior si pot interveni numeroase boli.Incearca sa ii explici ca trebuie sa aiba grija de viata lui, fiindca nu e de glumit. De lasat se poate lasa cu siguranta! Totul depinde de ceea ce vrea cu adevarat.

| just.for.you explică:

Stie dar aspus sa ii dau cinci motive pentru care s-ar lasa de fumat! dar vreau niste motive cu adevarat bune care sa il determine sa vada adevaratul pericol la care este supus!laughing)

| gigiro a răspuns:

1,", 3, 4, 5, BANI. 6)sanatate; 7)miros urat; 8 ) culoarea pielii si calitatea pielii 9 ) tuse tabacica; 10 ) drog usor

| hugo a răspuns:

Irosesirea timpului, si banilor pe un produs deloc bun... ii poti spune ca iti face tie personal rau mirosul+cancerigene...

| Yarinn a răspuns:

Daca atentionarile de pe pachete nu l-au oprit, cum te astepti tu sa reusesti?

| pisicutzaa a răspuns:

Cancer in gat, la plamani etc., caderea parului, imbatranire prematura, coagularea sangelui in artere-infarct, si multe altele...deci mai pe scurt moarte sigura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unul este de ajuns Daca mai fumeaza il lasa barbatia iar daca ieste prietenul tau fa inscenarea ca nu mai ieste bun la pat datorita tigarilor