| XKidutzaa a întrebat:

Va rog dati-mi si mei rezolvarea la problemelec astea e urgent va rog:Xdam al tesatuk initialk si nu stiu sa le fac macar sa imi dati o idee...cu desenu ma descurc eu...va rog,,, funda +vot.multumeschappy

probleme sunt:
În triunghiul ABC, dreptunghic în A, AM este înălŃime, M ∈(BC) si N ∈(BC) astfel încât triunghiul
NBA este echilateral. Stiind că MN = 4 cm, calculaŃi BC + AB.

si a 2-a:

În triunghiul MNP isoscel de bază NP, punctul A este mijlocul laturii NP. Perimetrul triunghiului AMP
este 24 m, iar perimetrul triunghiului MNP este 32 m. DeterminaŃi lungimea segmentului AM.

scuze de categorie dar este cea mai folositabig grin

4 răspunsuri:
| XKidutzaa explică:

Va rooog mult de tot:Xcrying

| anonima20 a răspuns:

thinking trebuie sa stai atenta la scoala.si asta nu-i site de temeloser

| Login96 a răspuns:

1. Nu e site de teme dupa cum a spus si anonima20;
2. Este simplu
3. Nu se trec in cataloglaughing

| Alecsaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Ai aflat raspunsul? si mie imi trebuieeeeeee crying((((((