| madalin23 a întrebat:

Va rog dati-mi si mie niste propuneri de activitati de Craciun pentru scoala.

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

In primul rand vorbiti intre voi si organizati o masa unde sa aduceti sucuri,prajituri, fursecuri, cozonac, chec, pahare si ce mai trebuie; extrageti fiecare cate un biletel pe care scrie numele unui alt coleg si dati-i un cadou; jucati-va ceva cum ar fi adevar/provocare/procente, limbo, dansati dansurile astea amuzante gen gangnam style/macarena impreuna cu clasa poate chiar si cu profesorii, o sa fie amuzant; scrieti pe biletele provocari apoi pe rand extrageti cate 1 bilet; pregatiti-va cate 2-3 copii niste cantece fie cu tematica de Craciun, fie orice alte cantece; costumati-va in Mosi Craciuni si craciunite, reni, oameni de zapada si faceti o sceneta amuzanta; distractie placuta! pa pa

3 răspunsuri:
| AndutzzaAnduu a răspuns:

Tombola, sceneta, concert... jocuri, chestii.

| Asta_MIka_Denny_1997 a răspuns:

Hey`! la scoala puteti sa faceti din cutii de carton sau coperti de la caite sabloane cu mos craciun sau oamenii de zapadalove strucksi sa le lipiti pe geamuri sa duceti casetofon k colinzi si sa faceti impreuna in clasa o masalove struck

| oOSaritaOo a răspuns:

Ingerasii sau puteti pune toti bani sa cumparati ceva si sa mancati in clasa, va uitati la o comedie sau un alt film de craciun, va jucati jocuri in clasa.