| anonim_4396 a întrebat:

VA ROG!
Deci am avut media 8.62 pe sem 1 la mate info. Dar faza e ca la materiile importante cum e matematica si informatica am primit niste note free si mediile sunt cam mari fata de ce stiu. Am fost la ore dar nu m-au ajutat foarte foarte mult. Adica de la 5 am ajuns la 6. In general la matematica sunt de 5 6, la informatica sunt de 7, la fizica si chimie de 5 si la restul chiar nu am probleme, cum ar fi romana, istorie...etc.
M-am gandit sa merg la filologie dar nu stiu. Spuneti-mi daca ma transfer e o alegere buna? Si de la filologie ce facultati poti urma sau ce meserii bine platite (peste 30 000 lei/luna) poti sa ajungi de la acest profil?

VA ROG ajutati-ma!
DAU FUNDĂ

3 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

rolling on the floor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt în România joburi de 30000 lei/lună, indiferent de profil.

| Marbea a răspuns:

Doar daca ajungi parlamentar poate ai sanse la asa un salar. Poate vroiai sa spui 3000 de lei si ai gresit!
Cu filologia poti deveni profesor daca faci si cursul de pedagogie, sau de limbi straine daca faci filologie-si o limba straina, poti lucra la un cotidian, ziar ceva. Ca profesor ajungi la 3000 de lei. Tu gandeste-te ce ti-ar place sa faci, nu gandi unde se castiga cel mai bine ca din start pornesti gresit.