| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi... tata se i-a mereu de mine fara sa fac nimic ma ameninta ca ma bate. pot sa merg la politie sa dau declaratie? poate sa imi faca ceva politia daca dau declaratie? tata ma injura mereu, tipa la mine, bea mereu, se i-a de mama pentru ca imi tine partecrying va rog ajutati-ma vreau sa scap de elcrying

Răspuns Câştigător
| CezarAjutorul a răspuns:

Deuzza,ascultama si eu am un tata de genul asta dar nu prea bea sau ma ameninta.E om bun.Dar la tine e altceva, trebuie ca mama ta sa puna actele de divort fara sa afle tatal tau.Sau te duci la politie si il va baga in inchisoare pentru vreo 10 ani,cam asa.Le spui tot ce se intampla la tine in casa si gata.Dar du-te acolo cu buletin poate ti-l cere cumva. Daca el e om de ala care bea mult si e agresiv, cred ca va incerca sa scape sa zicem si sa se bata cu politisti, dar daca va face asta va primi mai multa inchisoare.Si vei scapa de el.Mama ta va putea sa doarma linistita si tu la fel.Si poate si mama ta va vrea sa se casatoreasca cu alt barbat.Dar ai grija sa-l analizezi ce fel de om e ca sa nu se mai faca aceeasi greseala cum a facut-o mama ta acum multi ani cu tatal tau(sa se casatoreasca). Sper Sa Ai o Viata Placuta.

4 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Cel mai bine e sa cumperi o camera mica si sa o ascunzi undeva unde se vede cand te loveste. Spune-i ceva ( nu injurii ) ca sa te loveasca, va primi minim 8 ani de inchisoare.

| Calinuz a răspuns:

Te pot ajuta eu cu sfaturi. da-mi fundita si un mesaj particular!

| Mihaela_3942 a răspuns:

Daca problema ta este chiar asa de grava, ai putea sa te duci la politie sa le spui, iar ei vor contacta protectia copilului. Ceea ce spui tu este foarte grav si daca chiar se intampla asta nu mai sta, ca poate ti se intampla si altceva si ar fi pacat...Succes! thumbs up

| Kath a răspuns:

Pentru a merge la politie sa e nevoie de mai mult decat o declaratie. Politia de la noi nu o sa se implice cu nimic daca nu ai ceva concret. Tu stii ca e adevarat, dar ei au doar niste vorbe...Din pacate in Romania e nevoie sa se ajunga la fapte pana sa se ocupe politia de ceva. Ar fi bine totusi sa incerci.