| Lyndsey a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati cu ceva, daca se poate.As vrea sa-mi descrieti un monument istoric pe care l-ati vizitat sau l-ati vazut intr-o fotografie si v-a placut.Cea mai frumoasa si lunga descirere primeste funda si vot.Multumesc anticipat tuturor.happy

Răspuns Câştigător
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Mie mi-a placut Castelul Bran, si nu numai pentru ca se afla in Romania. Locul in care este asezat iti daruieste o imagine de vis despre minunatele paduri pe care le detinem.Pe langa asta, marimea lui te conduce la o poveste de basm, si te pune pe ganduri, oare ce fiinte din alte taramuri au reusit sa-l construiasca? Mai ales legendele care s-au creat in jurul acestui loc iti dau fiori.Astfel contele Dracula vampirul asigurandu-si astfel nemurirea.Un monument care fie te umple de incantare fie de frica, dar mereu gata sa-ti atraga atentia.
O zi buna