| SimSim196 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati!
Imi place de un baiat de mult timp si nu stiu cum sa-i spun!
Eu vorbesc cu el si ne intelegem foarte bine
Am mare incredere in el si el in mine
Dar pur si simplu mi-e greu sa-i spun ca il plac... va rog ajutati-ma!
Dau funda!:*

Răspuns Câştigător
| Alleee18 a răspuns:

Cand veti fi doar voi doi,la o plimbare, undeva in oras... uita'te in ochii lui, trage aer in piept si spunei.Cat de greu poate fi? Cu siguranta te vei simti mai usurata dupa aceea.
Daca esti mai timida ai putea sa ii spui pe mess, sau ai putea sa ii dai mici semne cum ca l'ai placea.Dar sa NU faci chestii gen:o trimiti pe prietena ta sa vb cu el.
Incearca, nimeni nu va pati nimic.Multa bafta. Sper sa-ti fie impartasite sentimentele.

4 răspunsuri:
| Biutzu a răspuns:

poti sa il faci sa auda asta din greseala(caci e mult mai usor)cum ar fi tu vorbesti cu o prietena de incredere (nu barfitoare)si el vine si aude sau o alta care ii spune sau daca ai avea,, cupidonu"(el/ea)sa ii spuna printre prietenii vostrii ar fi la fel de bine

| OanaMajoMadness a răspuns:

Pai...greu...scriei un sms sau scrie-i pe o foaie sau pe mass.credema ca e mai usor.

| Miki_8881 a răspuns:

Am o revista in care este un articol despre lucruri din astea ...Deci scrie asa 'Il poti aborda direct, te prefaci ca ai avut impresia ca ti-a spus ceva si ii spui:Am auzit ca vrei sa-mi spui ceva? Desigur te va intreba cine si ce ti-a spus iar tu vei face pe naiva' Nu mai tin minte '.S-ar putea sa-l iei prin surprindere si sa-ti spuna ceva dragut. Daca spune ca nu vrea sa.ti spuna nimic ii spui"Pacat.Ma gandeam deja la ce lucruri frumoase ai putea sa-mi spui' S-ar putea sa-l surprinzi si sa-l si cuceresti.Nu te arata insa disperata si indragostita. Asta-i articolul. Sper ca o sa te ajute. Funda?

| Iulik32 a răspuns:

Buna pai mereu e greu sa-i marturisesti unui baiat ca il placi dar nu imposibil ce trebuie sa faci mai intai este sa te interesezi daca are o prietena (foarte important) dupa aceea daca esti prea timida sa-i spui poti sa pui o prietena sa-l intrebe daca te place sper ca te-am ajutathappy incearca si poti sa-mi spui ce s-a intamplathappy sau daca vrei vb pe mess