| anonim11112 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati! Nu stiu din ce cauza imi place sa plang si sa fiu trista iar atunci cand sunt trista si plang vreau sa scap de aceasta suferinta! Nu imi place sa socializez cu persoane si ascult doar melodii triste? Oare ce am si ce as putea face sa scap de asta?

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Nu mai asculta muzica trista, iesi prin cluburi, mai bea cate un pahar de vin.

Răspuns utilizator avertizat
| Freddie23 a răspuns:

Specific varstei de adolescent... crezi sau nu, toti am avut stari de astea si uneori avem si mai tarziu, dar trec si ai sa inveti din ele. Stii tu, ce nu te omoara te face mai puternic - se aplica foarte bine aici. In realitate totul este mult mai bun in jurul tau si nimeni nu are nimic cu tine, iar oamenii te plac mai mult decat crezi.
Cauta sa te exprimi in cumva: scrie poezii, inregistreaza-te cu telefonul, scrie intr-un jurnal. Starile astea de acum o sa te ajute in viata sa devii mai puternica. Pe la 15 ani imi era usor sa scriu, acum imi place, dupa o zi proasta, sa pornesc camera si zic verzi si uscate vreo 10-15 minute. Sa stii ca functioneaza! Nu ma uit pe filmari, dar imi spun toate gandurile si trec de la o idee la alta fara o noima prea clara.

| IJustDeath a răspuns:

Nu știu ce să spun, adică și eu sunt aproape la fel,poate ai inceput de depresie.
Sau poate treci prin unele momente mai grele și ai nevoie de susținere din partea celor dragi,sau poate ai o atitudine diferita (ști tu,ca cei emo,doar că fără aspectul lor).
În orice caz, cred că ai inceput de depresie, nu o spun cu răutate, însă ar fi bine sa mergi la un psiholog, eu am fost și mi-a prins tare bine.
Mult succes happy