| maria_7033 a întrebat:

Va rog imi dati si mie ceva amintiri de sfarsit de clasa a 8-a? multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Veve :X a răspuns:

Viata e ca o ora de mate in care aduni, scazi, inmultesti, imparti si la un moment dat iti dai seama ca ai gresit. Asi vrea sa o iei de la inceput dar e prea tarziu... S`A SUNAT!

Doar baietii sunt de vine
Caci seara pe alei
Spun ca dragostea`i eterna
Si noi credem ce spun ei.

Dragostea fara sarut
E un luru neplacut.
E ca noaptea fara luna
Ca un clopot ce nu suna.

Amintirea nu se scrie
Pe o foaie de hartie
Ci pe`o inima curata
Ca sa nu fie uitata.

Scumpa noastra prietenie
Sa n`o lasi sa piara
Caci ea ne-a fost un dulce vis
Un dulce vis de scoala.

5 răspunsuri:
| FashionDiva a răspuns:

Nu cred ca te-ai exprimat prea clar... amintiri din clasa noastra sau din a ta? Daca vrei o idee pentru a pastrat aceste amintiri: imagini digitale si video.

| maria_7033 explică:

@fashion pai normal de a voastre dar nu stiu de ce nu ai inteles!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu uita niciodata sa zambesti fiindca daca nu o faci viata e doar o pasare cu aripi rupte ce nu pote zbura...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doua mere doua pere eu iti spun larevedere

| deea_1687 a răspuns:

Iti doresc in calea vietii
Sa urci treptele iubiri:*
Si pe fiecare dreapta
Sa infloreasca trandafiri

Trecut-au zile, ore, ani
Trecut-au toate-n goana
Nu vom mai putea spune iar
Ne revedem la toamnatongue

Iata anii au trecut
De mici am fost impreuna
Dar ce a fost rau impreuna
Am uitata transformandu-se in BINEtongue. sper sa ti placatongue