| BAIATUL a întrebat:

VA ROG MULT DACA VEDETI INTREBAREA DATI-MI UN SFAT. La inceputul anului scolar am vazut o fata frumoasa si ma tot uitam la ea, cand a observat ca nu-mi dezlipesc privirea de la ea cand o vad a inceput sa se uite si ea la mine.Am facut rost de id-ul ei.Am vorbit cu ea pe mess despre ceea ce ii place sa asculte. ce fel de persoana este.etc si i-am zis daca ar vrea sa fie prietena mea si mi-a zis ca nu pentru ca nu vrea sa-si faca un prieten acum.De atunci nu mai vorbeste cu mine pe mess dar la scoala cand o vad si ma uit in ochii ei ea se uita in alta parte zambind si cand trec pe langa ea zambeste putin dar fara sa se uite in ochii mei.Cand e cu vreo prietena de-a ei si incerc sa ma apropii de ea pleaca. evita sa vorbeasca cu mine.Nu inteleg de ce imi zambeste dar nu vorbeste cu mine si mi-a spus ca nu vrea sa fie prietena mea.(Sa nu mai aud replica aia cu"e o c.u.r.v.a si isi bate joc de tine"sau"e afectata de o relatie anterioara si ii este teama ca o vei rani si tu"pentru ca nu am mai avut nici un prieten pana acum si sa nu mai aud nici"e de pe vremea bunicii si vrea sa isi faca un prieten la 18 ani si sa se marite cu el". A aflat o prietena de-a ei ca i-am zis eu sa fie prietena mea si a spus la toti din clasa ei si din clasa mea si mi-a zis o fata de la mine din clasaDU-TE BA SI VORBESTE CU EA CA E PE HOL si m-am dus era doar ea si prietena ei si mi-a zis prietena ei ca nu are nimic sa imi spuna...si ea nu se uita la mine se uita zambind in alta parte, oare sa se fi simtit stanjenita ca au aflat cei de la ea din clasa ca i-am cerut eu prietenia sau eu stiu ce gandeste.Acum a trecut cam 1 luna de atunci si cand ma uit in ochii ei ea se uita in alta parte si zambeste dar nu stiu de ce zambeste si nu a acceptat sa fie prietena mea.VA ROG MULT SFATURI SI FARA SA FACETI MISTO

Răspuns Câştigător
| UnSimpluGand a răspuns:

Fata aceea chiar te place...Dar ai dreptate faza cu,, dupa vrenmea bunici,, si na, ar fi f bine sa te duci la ea si sa vb cu ea sa ii explici ca tu ti foarte mult la ea si daca ar avea un prieten acum nu ar fi mare lucru si nu ar pati nimic ca tu ai intenti bune si nu vrei puncte puncte de la ea spune-i ca tu chiar o iubesti si chiar nu vrei so pierzi...

Bafta si sper sa fi cu ealove struck

Funda?[love struck]

3 răspunsuri:
| Skylar a răspuns:

Nu-ti mai pierde timpu aiurea ba

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Partea cu zambitu, mi se intampla si mie uneori. Daca cineva se uita insistent la mine, mai ales in ochii mei, ma "rusinez" si imi plac privirea in jos ba chiar mai si zambesc. Poate ca asa e si ea, mai timida. Daca zici ca nu a avut un prieten inca, poate ca nu este pregatita pentru acest pas. Sau poate pur si simplu nu te place si a incercat sa ti-o spuna in cel mai delicat si finut mod posibil. O intrebare mai potrivita ar fi fost sa o intrebi daca te place inainte sa ii ceri prietenia. Caci, poate te place dar nu se simte pregatita inca sa aiba un iubit. Poate are o familie mai dura, si se teme sa se implice intr-o relatie de teama lor. Ar trebui sa discuti cu ea, sa alfii adevaratul motiv pentru care refuza, si sa incercati sa rezolvati impreuna aceasta problema.
O zi buna si succes!

| DanYyY_3270 a răspuns:

Cere-i numarul de telefon, vorbeste cu ea la telefon 2-3 zile intreab-o ce face cum este cum a fost la scoala, afla de la ea cand se pune la somn si inainte sa adoarma vorbeste cu ea, spune-i lucruri frumoase, de genu "esti cea mai frumoasa ","imi plac ochi tai la nebunie ".si invit-o in oras la un suc, daca vine e a ta, daca refuza las-o balta amice, nu te palce!