| anonim_4396 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati! eu am 16 ani jumate, dar pentru ca la 10 ani am fost 8 luni in Italia unde lucrau parintii mei, am pierdut un an scolar, deci acum sunt in clasa a 9 a. Anul acesta am intrat la liceu, la o scoala noua, unde... m-am indragostit de proful de romana.Are 29 de ani, e foarte frumossi e si singur.Eu sunt chiar foarte buna la romana, mai ales la literatura (am publicat si cateva poezii) si sunt si draguta, cel putin din cate imi zic cunoscutii. problema e (daca o pot numii problema) ca si el pare a fi atasat de mine, ma incurajeaza mereu, imi da numai 10, chiar daca uneori merit si note mai mici, se poarta foarte frumos si odata chiar m-a luat de mana(nu in public). Oricum nu e pedofil sau vreun pervers. Cert e ca imi place foarte mult de el, si cred ca si-a dat seama... va rog sa ma ajutati cu sfaturi. multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Shery a răspuns:

Daca tii la el cu adevarat, crezi ca nu poti sa mai rezisti macar 2 ani pana esti, majora? Cu adevarat, preferabil ar fi sa termini liceul pana sa incepi o relatie cu el, insa daca nu esti nici macar majora, pentru el, problemele pot fi mult mai mari. Ar putea chiar sa fie inchis pentru corupere de minori. Si nu cred ca vrei sa i se intample ceva rau barbatului pe care il place, nu?

| Victoria a răspuns:

Nu este indicat sa faci ceva in acest sens deocamdata, daca cineva afla il poate denunta pe el pentru corupere de minori. Are 29 de ani, nu cred ca s-ar uita la o fata de 16 ani, oricat de draguta ar fi ea. Este un om matur, iar tu esti un copil. Daca iti pune 10 tot timpul nu inseamna ca te place. Si mie imi pun profesorii 10 si asta nu inseamna ca ma plac, nici vorba de asa ceva. Poate doar te simpatizeaza ca pe o eleva, te apreciaza ca esti talentata la romana si atata tot.