| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa imi dati niste sfaturi. Am pe cineva in calsa care incearca sa ma santajeze cu o chestie veche si cand imi aminteste ma ia o frica sa nu le spuna colegilor. Ce pot sa fac sa nu ma m-ai santaje? Va implor ajutati-ma. Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| AnonimGirll a răspuns:

Spune-i ca nu te intereseaza sau le poti spune tu colegilor, dar depinde despre ce este vorba.

3 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Bună. Acum depinde cu ce te are la mână, poate fi o situaţie mai complicată. Dar cred că cel mai înţelept lucru ar fi să îţi iei inima-n dinţi şi să le spui celorlaţi acea "chestie veche" şi astfel vei scăpa de şantaj. O altă soluţie ar fi să vorbeşti cu un psiholog al şcolii, te-ar putea ajuta, doar asta e treaba lui.
Baftă.

| koopman a răspuns:

Buna.Pai mereu va face asta, de cate ori va avea nevoie de ceva sau cand vrea sa isi bata joc de tine. Cel mai bine ar fi sa le spui tu singura colegilor, deoarece el, atunci nu va avea cu ce sa te ma santajeze. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt in locul tau, nici nu stiu despre ce poate fii vb, daca este grav sau nu, dar fii tu mai CU TUPEU, CURAJ si spune-i in fata acelei pers ca daca ea/el este asa ''BARBAT/A'' SA zic CE ARE DE ZIS, aici o sa vezi si daca are curaj sau nu, si plus de asta doar nu o sa iti tremure pantalonii pe tine de fiecare data cand pers aceasta deschide gurita si vb, crezand k vb despre u, da-i si u peste nas, sa zica o data ca e greu si pentru u si pentru ea.el.....bafta!