| Numaisuport a întrebat:

Va rog sa-mi da`ti niste sfaturi. Parinti mei nu se mai inteleg de ceva timp dar ieri. a fost groaza. tata a injurat etc. si nea batut pe toti ( pe mine, pe mama si pe sora mea mai mica ) totul este din vina bunici care ii bag fel de fel de prostii in cap! Nu mai pot sa rezist nici eu nici mama. Anul asta am examen si nu pot sa fiu stresat. El zice ca vrea si casa si fara pensie alimentara. dar nucred ca e posibil! SFATURI VA ROG! sad

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Daca casa/apartamentul in care locuiesti este al mamei tale, aveti dreptul sa il dati afara din apartament. Tot ce trebuie sa faca mama ta este sa mearga la primarie sa obtina un ordin de evacuare.

| Apy a răspuns:

Discuta cu mama ta zile bunicilo sa nu se mai bage explica-le ca se infurie si ca va bate daca nu mege ziii mamaei tale sa divorteze sau in cel mai rau caz poti suna la protectia copilului

| jhdvavsfhkegvfrkhegbvr a răspuns:

De ce nu mergi la protectia copilului sau la politie?

| JESSARYA a răspuns:

Intra pe dreptonline.ro spune-i problema ta unui avocat si asteapta un raspuns. El te v-a lamuri cum se v-a inparte casa, daca v-a plati pensie alimentara sau nu, ce drepturi are mama ta si alte chestii.
De asemenea poti contacta http://www.getxo.net/kaixo/gestion.asp?codges=14&i=ro.
Sunt multe de facut avand in vedere ca e agresiv cu sotia si copiii lui. Nimeni nu trebuie sa traiasca in stres, fiti alaturi de mama ta si incurajati-o sa puna capat relatiei pentru ca iti spun din proprie experienta nu se v-a schimba niciodata. Nu ai specificat daca tatal tau obisnuieste sa bea alcool si face crize de astea doar cand e beat. Deci in primul rand ia legatura cu un avocat apoi cu o asociatie ce protejeaza femeile si de ce nu chiar protectia copilului. Aveti grija de voi si sper sa ne mai auzim intr-o situatie altfel decat asta. Multa bafta!